Haberler

Süper Yat Sahibi ve Bilim İnsanı 30 Dakikalık Covid-19 Ev Test Kiti Geliştiriyor

0

Biotech girişimcisi Jonathan Rothberg, sonuçları akıllı telefonunuza yarım saat içinde gönderebilecek hızlı bir Covid-19 ev test kiti geliştiriyor.

Bir süper yat sahibi, potansiyel olarak değişim yaratacak Covid-19 ev test kitinin hızlı geri dönüşünü denetlemek için en olası aday gibi görünmeyebilir, ancak yine de Jonathan Rothberg sıradan bir denizci değil.

Amels süperyat (yukarıda) Gene Machine’e sahip olmanın yanı sıra, Rothberg’in birde “Dr” ünvanı var ve dünyanın önde gelen bilim insanlarından ve mucitlerinden biridir. Şu anda, ekibi ve sonuçları 30 dakika içinde akıllı telefonunuza geri gönderebilecek hızlı bir Covid-19 ev testi kiti geliştiriyor.

Biyoteknoloji girişimcisi bu fikri ilk olarak 7 Mart’ta bir tweet aracılığıyla çözdü. “Coronavirus için düşük maliyetli, kolay üretilebilir bir ev test kiti düşünerek” Rothberg, 180 metrelik gemide bilim laboratuarı gibi görünen şeyin bir resmini paylaştı. süper yat Gen Makinesinin.

Twitter dizisi kartopu gibi büyüdü ve Rothberg’in görünüşte yüce fikri kısa sürede gerçek bir projeye dönüştü.

Rothberg IEEE Spectrum’a, “Ekibime Çinlilerin 10 gün içinde Wuhan’da bir hastane inşa ettiklerini söyledim, bu nedenle Covid19 koronavirüs için gerçek bir ev testi geliştirip uygulayabilmeliyiz” dedi. Ekip bu hedefe ulaşmak için 24 saat çalışıyor.

Bunun üzerine Rothberg milyarder teknoloji dehası Bill Gates’in yardımına başvurdu. Gates Vakfı kendi ev test cihazı üzerinde çalışırken Rothberg, ikisinin birlikte çalışabileceğine inanıyor. Örneğin, hastalar sonuçlarının doğruluğunu onaylamak için iki farklı kiti kullanabilirler.

Rothberg, “Gates, kitimizi kolaylaştırma konusunda bize büyük tavsiyeler verdi ve uygulamamızın kullanıcıyı yönlendirdiğinden emin olmak için çok sayıda tavsiye verdi.”

Rothberg’in test kiti meyve verirse, patoloji hizmetlerine şu anda uygulanan önemli baskıları hafifletmeyi ve aynı zamanda hastaların zihinlerini hızlı bir şekilde rahatlatmayı vaat ediyor ve cihaz aynı zamanda düşük maliyetli olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler