Etkinlik & Fuar

Süperyat yarışlarının iptalleri sürüyor

0

Coronavirus salgını süper yat dünyasını etkilemeye devam ediyor. Bir yandan yeni yatların üretimleri durdurulur ya da yavaşlatılırken, diğer yandan ülkeler teker teker sokağa çıkma yasağı getiriyor. Bu da haliyle hem yat keyiflerini hem de yat organizasyonlarını direkt olarak etkiliyor.

Yacht Club Costa Smeralda (YCCS), bugün yaptığı açıklama ile mevcut 2020 etkinliklerini iptal ettiğini duyurdu. 15-17 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan Vela and Gold Trophy ile 23 Mayıs’ta yapılması planlanan Trofeo Challenge Boeris yat yarışlarının iptal edildiği açıklandı.

Şu an için uzak gözükse de 24-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan YCCS Global Team Racing Regatta ile 600’den fazla ziyaretçinin beklendiği 2-6 Haziran tarihleri arasında yapılacak Loro Piana Superyacht Regatta’nın da aynı şekilde iptal edildiğini belirtelim. Loro Piana’nın 30 Ağustos – 5 Eylül’deki Maxi Yacht Rolex Cup çerçevesinde gerçekleştirilmesinin konuşulduğu belirtiliyor.

Burada altı çizilmesi gereken konu, artık Mart ve Nisan etkinliklerinden sonra Mayıs ve daha önemlisi Haziran ayı etkinliklerinin de şimdiden iptal edilmeye başlanması, mevcut salgının ne kadar sürebileceğini de gözler önüne seriyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar