Haberler

Tankoa Yachts üretim faaliyetlerine devam ediyor

0

İtalyan tekne üreticisi Tankoa Yachts, koronavirüs pandemisinin yol açtığı belirsizlikten sonra Cenova merkezli tersanesinde faaliyetlerine yeniden başladı.

Tersane, İtalyan hükümetinin imalat şirketlerinin işe dönmesine izin veren düzenlemelerine uygun olarak 4 Mayıs’ta yeniden üretime başladığını açıkladı.

Yeniden açılış, ülkenin geçen ayın sonunda imzalanan COVID-19 “başa çıkma yönergeleri” ne dayanacak.

Bu gelişmelerinin sonuu olarak ise, Tankoa tüm üretim faaliyetlerini yeniden başlattı ve üretimdeki tüm yatlarının zamanında teslim edilebileceğini öngörüyor.

Şu anda yapım aşamasında olan iki adet 50 metrelik süperyatın yanı sıra bir dizi tamir projelerinin üzerinde çalışılıyor.

Yeniden yapılanma hakkında konuşan Tankoa Yachts genel müdürü Vincenzo Poerio yaptığı açıklamada şunları söyledi: “En üst düzeyde dikkatimizi, tüm iş gücüne uygun şekilde korunan bir ortam sağlamayı amaçlayan, tavizsiz bir güvenliğe adadık. Bu, tüm Tankoa ekibi tarafından gerçekten iyi karşılandı.” dedi.

İtalya’daki Ferretti Grubu ve Yeni Zelanda’daki yatçılık gelişmeleri de dahil olmak üzere bir dizi tersane faaliyete geçtikten sonra Tankoa Yachts üretime yeniden dönüş kararı aldı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler