Haberler

Tekneler için yeni teknoloji Yanmar Toyota yakıt hücresi sistemi

0

Yanmar Toyota yakıt hücresi işbirliği, tekne motorları ve otomobiller için hidrojen yakıt hücresi sistemlerinde iki dünya liderini bir araya getiriyor.

Yanmar, 1912’de Magokichi Yamaoka tarafından kuruldu ve 1933’te şirket pratik boyutta ilk kompakt dizel motoru tanıttı. Şu anda dünyanın önde gelen dizel motor üreticilerinden biri durumunda.

Toyota, elbette, dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri, elektrikli hibrid araç satışında küresel lider ve sadece otomobiller için değil, tekneler için hidrojen yakıt hücresi üretiminde teknolojisinde de lider. Son zamanlarda sistemlerini sıfır emisyonlu rüzgar, güneş ve hidrojen gücü kullanarak dünyayı dolaşan Enerji Gözlemcisi araştırma gemisine kurdular.

2016 yılında denizcilik endüstrisinde teknik geliştirme, üretim ve karşılıklı parça kullanımı konusunda işbirliği yapmak için geniş kapsamlı bir anlaşma yaptıklarını açıkladılar.

Yanmar Holdings Co., Ltd. ve bağlı kuruluşu Yanmar Power Technology Co., Ltd., çevre dostu güç aktarma sistemi çözümleri sunma çabalarının bir parçası olarak otomobiller için yakıt hücresi teknolojisine dayalı denizcilik uygulamaları için bir hidrojen yakıt hücresi sisteminin geliştirildiğini açıkladı.

Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün bu yüzyılın sonuna kadar sera gazı (GHG) emisyonlarını sıfıra düşürme stratejisini duyurmasıyla, deniz çevre düzenlemeleri dünya çapında sıkılaştırılmış ve emisyon kontrol alanlarının uygulanmasının gemi operasyonları üzerinde bir etkisi olmaya başlamıştır.

Yanmar, çift yakıtlı motorlar (hem Sıvılaştırılmış NaturalGas (LNG) hem de dizel yakıtla kullanılabilen motorlar) ve daha temiz dizel motor teknolojileri geliştirerek emisyon kontrol düzenlemeleri için çeşitli bölgesel talepleri başarıyla ele aldı. Bir sonraki zorluk fosil olmayan yakıt aktarma organlarının geliştirilmesi olacak. Bu zorluğun bir parçası olarak Yanmar, hidrojeni yakıt olarak kullanan gelecekteki güç aktarma organlarının geliştirilmesi üzerinde çalışmakta.

2020 yılında Yanmar Toyota yakıt hücresi gösteri testi

Şirket, Toyota tarafından üretilen bir hidrojen yakıt hücresi otomobili olan MIRAI üzerindeki yüksek basınçlı hidrojen tankları da dahil olmak üzere hidrojen yakıt hücresi sistemi bileşenlerine dayanan denizcilik uygulamaları için bir hidrojen yakıt hücresi sistemi geliştirmek üzere Toyota Motor Corporation ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Üstün seyir menzili ile kolayca kurulabilen bir modül gerçekleştirmek amacıyla Yanmar, deniz yakıt hücresi sistemini kendi teknesine kurmayı ve 2020’nin sonuna kadar bir saha tanıtım testine başlamayı hedefliyor. Ayrıca şirket, çeşitli uygulamalar ve dağıtımlar için teknolojiyi genişletmeyi planlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler