Haberler

Teknenizi uzun süre kalıcı dezenfeksiyon ile temizleyin

0

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada bir temizlik karmaşası ortaya çıktı diyebiliriz. Hangi dezenfektanların işe yaradığı, ne sıklıkla kullanılacağı, yüzey temizliğinde hangi maddelerin kullanılması gerektiği gibi sorular en çok dolaşan sorular arasında. Tabii en önemlisi ise temizlik sonrası ne kadar süre boyunca yüzeyler temiz kalıyor sorusu.

Trio Deniz firması, koronavirüs salgını nedeniyle oluşan dezenfeksiyon işlemini yatlar için uygulayan bir çalışma başlattı. Teknelere özel olarak uygulanan nanoteknolojik antiviral dezenfeksiyon işlemiyle, dileyen herkesin teknesi temizleniyor.

Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen Antimic yöntemiyle; bakteri, virüs, çeşitli hastalıklar, küf, mantar ve daha birçok insan sağlığına zararlı mikroorganizmaları yok eden bir yöntem uygulanıyor. Antimic yönteminin normal bir temizlikten farkı ise kalıcı olması. Yani antibakteriyel bezle bir yüzey temizlendikten sonra, o yüzeydeki bakteri ve virüsler ölse de, kısa bir süre içinde tekrar bakteri üretimi ve virüs çoğalımı yaşanabiliyor. Antimic yönteminde ise nanoteknoloji sayesinde bu işlem 60 gün gibi uzun bir süre kalıcı hale geliyor.

Sagliklitekne.com sitesinden ulaşabileceğiniz sayfadan, telefonunuzu ve tekne modelinizi belirterek temizlik ekibinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Gelecek olan profesyonel temizlik ekibi, teknenin her yüzeyini kalıcı Antimic ise temizleyecek. Böylece yaz sezonunda denizlere açılmak isteyen teknecilerin için biraz daha rahat edebilir hale gelecektir.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler