Haberler

Ülkeler yat turizmine yasak getirmeye başladı

0

Koronavirüs olarak bilinen COVID-19 virüsü, bildiğiniz gibi tüm dünyada ulaşım sektörüne ciddi anlamda darbe vurmuş durumda. Birçok ülke tüm yurt dışı uçuşlarını durdururken, aynı zamanda şehirler arası uçuşlar da yine birçok yerde yasaklanmış durumda. Tren ve otobüs yolculukları da bu yasaklardan nasibini aldı.

Denizciler için de ülkeler spesifik olarak yasaklar getirmeye başladı. Süper yatların ve lüks teknelerin uğrak yeri olan Antigua ve Barbuda adası, bugünden itibaren şimdilik 12 Nisan tarihine kadar tüm yelkenli ve motoryatların sahile demirlemesini ve ülkeye ayak basmasını yasakladı.

Daha önceden izin almış ve rutin yolu dahilinde ülkeye uğrayacak olan kruvaziyerlerin ise limitli şartlar altında izin verileceği ve sıkı önlemler alınacağı belirtildi.

Bu arada Association of Yacht Support Services Global Network ve Yacht Aid Group, COVID-19 pandemisi ile ilgili bir siteyi yayına aldı. covid19superyachts.com adresinden ulaşılabilen site, tüm dünyadan yat ve limanlarla ilgili yasaklar getiren ülkelerin bilgilerini toplu bir şekilde akış halinde bildiriyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler