Haberler

Vision Marine, Limestone Boat üretimi elektrikli motor tedarik edecek

0

Köklü tekne üreticisi, Vision Marine Technologies tarafından sağlanan Limestone Boat elektrikli sürücü ile e-trende katılıyor. Her iki şirket de Kanada tekneciliğinde iyi tanınıyor ve her ikisi de geçen yıl gözlerini daha büyük bir pazar olan Kuzey Amerika ve dünya pazarlarında satışlarını arttırmaya çevirdi.

Aralık ayında Vision Marine, ilk kez Halka Arz ve NASDAQ borsasında listelenerek halka açıldı. Bundan birkaç ay önce, Eylül 2020’nin sonlarında Limestone, denizcilik endüstrisinde deneyimli Scott Hanson ve ortaklardan oluşan bir ekip tarafından satın alındı ​​ve şu anda Toronto Venture Exchange’de işlem görüyor.

Vision Marine’nin NASDAQ listesindeki en büyük duyurulardan biri, uzun süredir devam eden elektrikli tekne yapım işinden (1995 yılında Kanada Elektrikli Tekne Şirketi olarak kuruldu) yeni E-Motion Elektrikli Dıştan Takma Motorunu geliştirmeye ve pazarlamaya doğru genişleyeceğiydi. Şirket hala 4 elektrikli tekne modeli sunuyor: Volt, Bruce, Fantail ve Quietude.

Limestone, büyük su performansı ve 1980’lerden beri ünlü tasarımcı Mark Ellis tarafından geliştirilen bir dizi modeli ile tanınan ayırt edici gövdesi ile Kanada’da miras bir tekne markası. Merkezi Ontario, Kanada’da ve Tennessee’de 145.000 fit kare ABD üretim tesisine sahip. Vision Marine’nin yeni E-Motion 180-E, sürekli 110 kiloWatt gücüyle tekne pazarına sunulan ilk tam elektrikli 180 HP dıştan takma motor sistemidir. Limestone, 2022 takvim yılında 550 tekne satmayı bekliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler