Haberler

Westport Yachts COVID-19 krizinin yavaşlamasıyla yeniden üretime başladı

0

ABD’li üretici Westport Yachts, koronavirüs krizinin yavaşlamasıyla üretim faaliyetlerine devam etme kararı alan en son süper yat tersanesi oldu.

Washington Eyaleti artık Westport çalışanlarının işlerine dönebilmelerini sağlayan evde kalma kararlarını kaldırmaya başladı. Westport, üretim çalışmalarına devam ederken önlemleri ve sosyal mesafeli tedbirlerini takip edeceğini söyledi.

Bu uygulama, Dünyadaki bir dizi tersanenin, İtalyan tersaneleri de dahil olmak üzere, salgının ardından yeniden açılmaya başlama kararı almasından sonra geldi.

Bunlar arasında Ancona, Mondolfo, Cattolica, Forli, La Spezia ve Sarnico’daki tersanelerinde faaliyetlerini sürdüren Ferretti Grubu da bulunuyor.

Tankoa Yachts, Cenova merkezli tesisinde tüm üretim faaliyetlerine yeniden başlamış ve tüm yerleşik yatların zamanında teslim edileceğini tahmin etmekte. Codecasa tersanesi de ayrıca tüm üretim tesislerini yeniden açtı ve çalışan personelin güvenliğini sağlamak için bir dizi önlem aldı. Tersanelerin yeniden açılması, şirketlerin işe dönmesine izin vermek için İtalya’da düzenlemeler yapıldıktan sonra geldi.

Güney Afrika’da, yelkenli süper yat uzmanı Southern Wind şirketi de toplam iş gücünün yarısı ile Cape Town’da üretime yeniden başladı.

Ayrıca SilverYachts, üreticinin Batı Avustralya tesisinde yapım aşamasında olan 85 metrelik yerleşik kaşif Silver Loft II projesinde “sıfır kesinti” olacağını ve 35 metrelik SpaceCat katamaranının şu anda yapım aşamasında olduğu Jiangmen’deki Çin tersanesinde Covid-19’un çok az etki yarattığını bildirdi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler