Etkinlik & FuarHaberlerYelken

World Sailing, COVID-19 nedeniyle 2020 Offshore Dünya Şampiyonasını iptal etti

0

World Sailing, COVID-19 salgını sonucunda Ekim ayında Malta’nın Valletta kentindeki Rolex Middle Sea yarışı ile birlikte düzenlenecek olan 2020 Offshore Dünya Şampiyonasını iptal etti.

COVID-19 pandemisi tarafından yaratılan birçok belirsizlik, Avrupa çapında tek tasarımlı L30 kiralama teknesi üretiminin ve dağıtımının ertelenmesini zorunlu kıldı ve Ulusal Otorite Üyelerinin (Member National Authorities) etkinliği bu zor koşullar altında, World Sailing Yönetim Kurulu, Offshore Worlds’ün 2020 baskısını iptal etmenin ihtiyatlı ve daha adil olduğuna karar verdi. Etkinlikte her kıtadan 20 ülkeden karışık denizcilerden oluşan ekipler yer alacaktı. Offshore Dünya Şampiyonası’nın açılış yarışı ise 2021’de gerçekleşecek.

Ayrıca Royal Malta Yacht Club, 2020 Rolex Middle Sea yarışı için hazırlıklarına devam ederken, COVID-19 ile ilgili gelişmeleri yakından izliyor ve Dünya Sağlık Örgütü ve Malta hükümetinin tavsiyelerini ve rehberliğini takip ediyor. Bu noktada, kulübün koşulların izin vermesi halinde 606nm açık deniz yarışını yapmak için niyetleri bulunuyor. World Sailing ve Royal Malta Yacht Club ayrıca 2021 Şampiyonasını 2021 Rolex Middle Sea yarışı ile birlikte gerçekleştirme konusunda görüşüyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar