Etkinlik & FuarYelken

Yaren Yatçılık, Derin 38 Katamaran modelini CNR Avrasya Boat Show 2020’de tanıttı

0

Yaren yatçılık, etki alanını zenginleştirerek yat ve tekne dizaynından kafe ve restoran dizaynına, ev dekorasyonundan ofis dekorasyonuna hizmet vermektedir. Teknik ve imalat alt yapısıyla kapasitesini geliştirip, fark yaratacak çözümler sunuyor.

Yaren yatçılık için müşteri memnuniyeti sadece ulaşılması gereken bir hedef değil, bir gelişim ve donanım süreci olarak tanımlanıyor ve birlikte çalıştıkları müşterilerini en önemli iş ortakları olarak nitelendiriyorlar.

Derin 38 Seyir Katamaranı

Derin 38, uzun mesafeli seyirler için ailecek gemide yaşamak üzere tasarlanmış bir yelkenli katamarandır. Wide beam yüzer bir yatakhane olmadığı için kiralama şirketleri için uygun değildir. Kiriş / uzunluk oranı ½ dir. Böyle bir oranla rotanızı düz bir çizgide sürdürebilirsiniz, rahatlıkla demir atabilir ve rota değiştirebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Kabin 3
Yatak 3
Duş 1
Tam boy 10,8 metre
Gövde boyu 10,1 metre
Su Çekimi 80 metre
Su Hattından Yükseklik 2,30 metre
Ağırlık 6 ton
Motor Gücü  2 Adet V Volvo / Yanmar 240 hp
Maksimum Sürat 25 Knots
Seyir Sürati 11 Knots
Yakıt Tankı 400 litre
Su Tankı 200 litre
Pis Su Tankı 150 litre
Atık Su Tankı 150 litre

Gövde: Derin 38, tek parça CTP gövdesinin tek parça CTP güvertesiyle birleştirilerek oluşur. Bölme duvarları lamine ahşap ve CTP’dir.

Mobilya: Derin 38, 59 fit kare dolaplar, 8 fit gardırop, 40 çekmece, 29,5 fit raflar, 31 fit lamine tezgah, 20 fit akrilik tezgah içerir. Tüm bu alanları doldurduğunuz takdirde oluşacak ağırlık tekneyi yavaşlatacaktır.

Katlar: Kokpit, güverteler ve iç koridorlar tik zeminlere yapıştırılmıştır, vida bulunmaz.

Baş mesafesi: Eğer 6 fitten uzun değilseniz, Derin 38’in içerisinde hiçbir engelle karşılaşmadan hareket edebilirsiniz. (motor odası hariç)

No Shell Yelken: Derin 38 seyir esnasında maksimum 5 derece yana yatar. Bu oran, ful hızda seyir sürerken bile kokpit masasında duran kahvenizin dökülmeyeceğini garanti eder.

Pozitif Yüzdürme: Omurgalarda ve kavislerde 88 fit küp köpük ile doldurulmuş bölmeler Derin 38’i batmaz hale getirir.

Alabora: Derin 38’in stabilite sayısı 32 saat başına mildir. Bu, 7. Kuvvetli rüzgara denktir. (30-36 saat başına mil). Tam yelkendeyken rüzgar 32 milin üzerine çıkarsa tekne alabora olabilir. Bu rakam, tam yelkende 6. Kuvvetli rüzgarda güvenle ulaşabileceğiniz bir rakam değildir. (24-30 mil/sa)

Üretim: Derin 38, İstanbul Kurtköy’de bulunan Yaren Yatçılık’ta üretilmektedir. Ahşap ve lamine için renk tercihleri dışında diğer özellikler değiştirilemez.

Katamaran Efsaneleri

Katamaranlar geniş kirişlerinden ötürü yüksek marina ücretlerine tabidir:

Derin 38’in marina ücreti hesaplanırken tek ve multi-hul teknelere uzunluk olarak değil, alan veya hacim açısından karşılaştırılmalıdır.

Katamaranlar sık sık alabora olur:

Bu ifade yarış katamaranları için geçerli olsa da gezi katamaranları için yanlıştır.

Gezi katamaranını alabora etmek için 3 koşul bir arada olmalıdır: Kuvvet 8 veya daha fazla rüzgar hızı, 10 fit veya daha yüksek dalgalar, çok acemi ve / veya çok aptal bir kaptan.

Bu koşulların hepsini sağlamak nadir gerçekleşen bir durumdur.

Detaylı bilgi için; http://www.yarenyatcilik.com.tr/

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar