Haberler

Yeni 48 Volt elektrikli tekne motorunda sanal şanzıman kullanılıyor

0

Volabo’nun bu yeni 48 voltluk elektrikli tekne motoru, 50kW sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak sanal bir şanzıman oluşturmak için Akıllı Stator Kafes Sürücüsü anlamına gelen ISCAD kullanıyor.

ISCAD inovasyonu ile motor, o anda gerekli olan yük tipine uyum sağlayabilir ve görev için en iyi hızı ve torku sağlayabilir. Sistemin diğer önemli kısmı, alüminyum çubuklar ve direk eşleşmeleri dışında, eşleştirmelerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğine karar veren bir elektronik sistemdir.

48 voltluk elektrikli tekne motoru 50kW güç sağlıyor

ISCAD sistemi, yalnızca 48 voltluk çok güvenli bir voltaj seviyesi kullanılarak yüksek sürüş gücü sağlayabiliyor.

Volabo’nun kurucularından Adrian Patzak açıklamasında, “Küçük çıkış sağlaması için 48 voltluk bir kaynak daha sunmak istemedik. Şu anda sadece yüksek voltaj sistemlerine sahip bir teknenin hedeflemiş olarak çalışmaya başlamak istedik.” Diyor.  

Elektrikli tekne motorları geliştirmek için büyük yatırım

V50 ISCAD’ın kompakt boyutu ve ağırlığı onu tekneler için çok çekici bir seçenek haline getirmekte. Motor sadece 299 mm (11,75 ″) çapında, 490 mm (20 ″) uzunluğunda ve 60kg ağırlığındadır. Bu boyut ve ağırlık kontrolörü de içermektedir.

Volabo teknolojisinin ana avantajı, 48 voltluk bir pil kullanılarak yüksek güç değerlerine ulaşılabilmesidir, ancak üretim sürecinde Volabo’nun inşa edilmesini önemli ölçüde daha ucuz hale getiren farklılıklar da vardır. Normal bir elektrik motorunun büyük bir kısmı, toplam maliyetin %40’ı kadar olabilen bakır bobin sargılarıdır. Alüminyum çubuklar kullanmak ve geleneksel bir motorun diğer parçalarını ortadan kaldırmak, Volabo’nun toplamda yaklaşık %20 daha ucuza üretilebileceği anlamına geliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler