Haberler

Yunan hükümeti Alimos Marina için imtiyaz sağlayacak anlaşmayı imzaladı

0

Aktor Concessions, Atina’daki 1100 tekne kapasiteli marinayı 40 yıl boyunca yönetme hakkına sahip olacak.

Yunanistan’daki COVID-19 pandemisinin yavaşlamasıyla, yaklaşık 1100 tekne kapasiteli limanıyla balkanlar’daki en büyük marinası olan Alimos Marina, Yunan devlet temsilcileri ETAD (Devlet Mülkiyet Varlıkları) ile uzun zamandır beklenen bir imtiyaz anlaşması imzalandıktan sonra yeni bir döneme girdi. Anlaşma Aktor’a 40 yıllık bir süre boyunca Güney Atina’daki Alimos Marina’yı kullanma, yönetme ve işletme hakkını verecek ve bu süreyi 10 yıl daha uzatma opsiyonu bulunacak. Bu anlaşma toplam katma değeri 100 milyon avroluk yatırımı temsil ediyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen anlaşmanın imzalanmasının ardından Aktor, marina dolgu ve deniz bölgelerini yeniden şekillendirmek için çevre düzenleme çalışmaları yapacak.

Alimos Marina imar planının uygulanmasıyla hem yerel hem de ulusal düzeyde önemli ekonomik ve sosyal faydalar sağlanması bekleniyor. Bu proje ayrıca Yunanistan’ın uluslararası turizm pazarındaki konumunun yükselmesine katkıda bulunacak ve bölgedeki bir dizi ekonomik göstergeyi ve faktörü güçlendirecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler