Etkinlik & FuarHaberlerMotoryat

Benetti, Monaco Yacht Show’a iki prömiyerle katılacak

0

Cannes Yat Festivali’nde elde edilen başarının ardından Benetti, süper yatlar dünyasına adanmış en büyük uluslararası etkinlik olan Monaco Yacht Show’un 31. edisyonuna iki prömiyerle katılacak.

Monaco Yacht Show, Tersane’nin en önemli modellerinin pazara sunulduğu ve 29 Eylül Perşembe günü Hermitage Otel’de gerçekleşecek Basın Toplantısı sırasında önemli yeniliklerin bekleneceği denizcilik dünyasında yaratıcı mükemmelliği teşvik etmeyi amaçlayan Benetti için değerli bir an olduğunu teyit ediyor.

Monaco Yacht Show’da Tersane yeni B.Now 50M M/Y Iryna ve Custom 65M M/Y Triumph’u sunacak.

B.Now 50M’nin ilk ünitesi olan M/Y Iryna FB602, modernliği, yeniliği ve işlevselliği bir araya getirerek 50 metreye ek olarak 60, 67 ve 72 metrelik üç modeli de içeren bir serinin açılışını yapıyor. Yat, dış cephelerden sorumlu RWD tasarım stüdyosu ile birlikte, yeni paradigmalar yaratmak için klasik yat tasarımının kalıbını kırma arzusunu paylaşan Benetti’nin işçilik, tasarım bilgisi ve inşaat kalitesinin bir ifadesi durumunda. Yattaki güvertelerin kıçtan pruvaya görsel uyumuyla dış hatlar denizle sürekli temas halinde gelişiyor.

B.Now 50M M/Y Iryna, teknedeki yaşam kalitesine odaklanıyor; yaşam alanının neredeyse yarısı dış mekan ve tamamen özelleştirilebilen iç mekanlardan oluşuyor ve Benetti’nin yüksek işçilik geleneğini temsil etmekte.

Custom 65M M/Y Triumph FB270, Benetti tarafından denize indirilen en yeni mega yatlardan biri. 65 metreden uzun geliştirilmiş, 5 kapalı güverte artı hacimler ve uzunluk arasında son derece dengeli bir oranda uzanan bir Sundeck’e sahip. Şık, yontulmuş dış hatlar Cassetta Yacht Designers’ın eseridir, Benetti’nin stil ofisi iç mekanlarla ilgilendi ve Green & Mingarelli Design stüdyosu dekorasyonla ilgilendi. Triumph, yüksek gövde verimliliği sunuyor ve maksimum konforda uzun mesafeli seyahatler için sessiz seyir sağlıyor. Bu yıl mega yat M/Y Triumph 65M de Dünya Süper Yat Ödülleri’nde 1.000GT ila 1.499GT kategorisinde Deplasmanlı Motor Yatları kategorisinde podyumun en üst basamağını elde etti.

Monaco Uluslararası Boat Show ayrıca Class kategorisinin amiral gemisi Diamond 44M Emuna’yı; Benetti’nin İç Stil Departmanı tarafından tasarlanan, geniş iç mekanlarla çağdaş bir atmosferin eşleştirildiği, Giorgio M. Cassetta tarafından tasarlanan heybetli ve ciddi dış hatlarla karakterize edilmiş bir süperyat.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar