HaberlerMotoryat

Çelik Attila Amiral Gemisi: 64 metrelik bir süper yat

0

1.600 brüt tonda, 64 metre uzunluğunda, beş katlı ve maksimum 13.10 metre (42ft 11 inç) kirişte 64 Steel Attila, Sanlorenzo’nun bugüne kadar ürettiği en büyük yattır.

Sanlorenzo’nun, teknedeki en yüksek yaşam kalitesini garanti etmek için, çok büyük yatlarda, benzersiz iç tasarıma sahip şekilde tekne sahiplerinin ihtiyaçlarını yorumlayabilen tamamen terziliksel kreasyonlar alanındaki ustalığının bir örneğidir.

Büyük yatlarda yaygın olarak bulunan bir düzen ve yapı sayesinde, Sanlorenzo’nun Officina Italiana Design tarafından oluşturulan zarif dış hatlarla birlikte yerleşik yaşanabilirliği optimize etmek için yeni çözümler uygulamasına izin veren yenilikçi bir teklif sunuyor.

Yatın tanımının ve konseptinin en önemli yanı, kıç tarafındaki ana güverte, havuz ve yemek alanları ile alt güvertedeki plaj kulübü arasında çift merdivenle süreklilik yaratma arzusudur. Bu özellik, gemideki yaşamın odak noktaları olarak her iki alanın da tadını çıkarmayı mümkün kılar. Kıç yatırması ve yanal platformlar açıkken, sauna, buhar banyosu, masaj odası ve fitness bölgesi içeren plaj kulübü, 78 metrekarelik olağanüstü bir alanı kaplamaktadır.

Sanlorenzo’nun süper yatlarının “Çelik” hattının hızlı bir deplasman gövdesi ile tartışılmaz amiral gemisi olan 64 Steel, tasarımı aynı boyuttaki diğer teknelerden ayıran çeşitli stilistik özellikler sunuyor:

Tüm güverte gemi sahibine, dışarıda büyük bir jakuzi banyosu olan yay yatak bakan yatak içeren Sahibi Güverte için ayırma yeteneği;

80 metreden uzun yatlarda bulunan garajın yüksekliği sayesinde, 10 metreden uzun iki büyük ihale yükleme olanağı da limuzin ihaleleri olabilir; 70 metreden uzun bir yat için tipik olan 13.10 metrelik maksimum ışın;

Dokunma ve gitme için helikopter pisti, kullanılmadığında olağanüstü bir solaryuma dönüştürülebilen yay;

64Steel platformu, değişen talepleri karşılamak için 64’den 70 metreye uzatılacak şekilde tasarlanmıştır.

Prodüksiyon ekibi için gerçek bir zorluk, ana güverte yemek alanında muazzam bir barbekü oluşturulmasıydı, bu da özellikle sahibinin uyruğuna bağlı bir talepti, 46Steel Achille teslimatı ile zaten Sanlorenzo müşterisi olan Arjantinli bir girişimciydi. 2012 yılında başladı ve yeni yatın başından itibaren planlanması ve inşasıyla yakından ilgilendi. Kapalı bir alanda açık ateşin düzenlenmesi aslında A60 yanmaz paslanmaz çelik kullanımını ve gelişmiş bir duman giderme sisteminin kurulmasını gerektiriyordu.

Attila’nın iç mekanları, tik ağacı gibi doğal malzemeler içeren, gereksinimlerini yansıtacak bir alan formüle etmek için tersane ile yakın temasta ve müşteriyle birlikte çalışan Francesco Paszkowski ve Margherita Casprini tarafından döşenmiş ve dekore edilmiş.

Cam ve kumaştaki bölmeler, mekanlara olağanüstü üç boyutlu bir efekt eklerken, lobilerde arkadan aydınlatmalı oniks, sıcak, saran bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Bir başka leitmotif, beyaz, gri ve kahverenginin baskın renklerinde uyumlu bir ilişki oluşturmak için yat boyunca çeşitli malzemeler arasında bir bağlantı olarak kullanılan çeliktir.

Mobilyalar için, özel olarak tasarlanmış parçaların yanı sıra, Zirve, De Sede, Flexform ve Catellani & Smith gibi en seçkin İtalyan ve uluslararası tasarım firmaları ile işbirliği, birkaçı, çok önemliydi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler