HaberlerMotoryat

Century Boats, Sorfam Capital şirketine satıldı

0

Sorfam Capital, miktarı açıklanmayan meblağ için ABD’li tekne üreticisini satın aldı

Özel sermaye şirketi Sorfam Capital henüz miktarı açıklanamayan bir meblağ için Mart ayı ortasında Century Boats’u satın aldığını açıkladı.

Sorfam Capital, Century Boats’un ana şirketi All Craft Marine’i satın aldı ve Florida Tampa’nın hemen kuzeyinde bulunan Zephyrhills’deki genel merkezinde faaliyetlerine devam edecek.

Century, başkan ve CEO’su Lloyd R Sorensen tarafından yönetilecek.

1926 yılında kurulan Century Boats, ABD’nin en eski tekne işletmelerinden biri. 95 yıllık tarihinde üretilen 10.000’den fazla tekne ile marka, yüksek kaliteli, açık deniz balıkçılığı ve kıyı aile gezintileri için olan modelleri ile tanınıyor.

Denizcilik, havacılık, sanayi, teknoloji ve hizmet sektörlerindeki şirketleri satın alan ve onlara büyümelerinde yardımcı olan özel sermaye şirketinin başkanı Sorenson yaptığı açıklamada, “Century Boats gibi etkileyici bir mirasa sahip saygın bir şirketin parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyım” dedi.

Sorfam Capital ve All Craft Marine, sadece denizcilik sektörüne odaklanan butik bir yatırım bankacılığı ve danışmanlık şirketi olan Anchors Aweigh Capital tarafından temsil edilmekte.

Anchors Aweigh Capital genel müdürü Mike Moran yaptığı açıklamada, “Sorfam’ın denizcilik endüstrisindeki uzmanlığının Century’s markası ile birleşmesinin güçlü ve kazanan bir kombinasyon oluşturduğunu hissediyoruz” dedi.

Century Boats’un eski satış ve bayi ilişkileri başkan yardımcılığına geçen eski başkanı Bryan Lucius, “18 aydır Anchors Aweigh ile birlikte çalışıyoruz, fikirleri ve destekleri markayı konumlandırmada etkili oldu bir sonraki büyüme aşamasında daha heyecanlı olamazdık.” dedi.

Lucius, Sorenson ile birlikte şirketin stratejileri ve satış girişimleri üzerinde çalışacak. Aile fertleri ise mülkiyet grubunun bir parçası olmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler