HaberlerMotoryat

Codecasa Jet 2020

0

Codecasa Jet 2020 adlı uçaktan ilham alan 70 metrelik süper yat tasarımı ortaya çıktı. İtalyan tersanesi tarafından yat tasarımının “kalıbını kırmak” olarak nitelendirilen Codecasa Jet 2020, bir jet motoruna benzemek üzere tasarlanmış hava girişleri ve AWACS uçağı tarzındaki karbon fiber kubbelerin içindeki radar antenleri de dahil olmak üzere bir dizi havacılık özelliği sunuyor.

Demirleme alanına erişim sağlamak için bir Yükün pruvası gibi açılan bir uçağın kokpitini hatırlatan sağlam ve yuvarlak bir şekle sahip olan Yat ön bölümü, merkezi gövde, bir güneşlenme güvertesi ile bir tür gövde ile akıllıca aydınlatılıyor dikkate değer bir büyüklüktedir (ön proje toplam yaklaşık 20.00 metre uzunluğunu ve yaklaşık 10.00 metre genişliğini belirtmektedir). İkincisi, büyük güneşlenme minderleri ve kapalı bir spor salonu ile 6.00 metre x 2.00 metrelik gömme yüzme havuzu gibi, denizin tamamen dinlenmesi için gereken tüm konfor ve olanaklarla donatılmış.

Güneş Güvertesi, bir uçağın kuyruğunu hatırlatarak, katı bir şekilde dikey olarak gelişen Yatın kıç bölümüne kadar uzanıyor. Deniz seviyesindeki Beach Club, bir asansörle servis ediliyor ve Sun Deck seviyesinde Salon ve ana Yemek Odası’na ev sahipliği yapan geniş cam pencereler ve 3.00 metre yüksekliğindeki bir Koridor ve Skylounge’a bağlanıyor.

Ana Güverte pruva alanı tamamen tekne sahibinin süiti’ne ayrılmıştır, Konuklar ise alt alanı Mürettebat mahalleleri tarafından alınan Alt Güvertedeki dört görkemli kabin’de konaklamaktadır. Köprü Güvertesi üzerinde bulunan pilot ev, üç güverteyi birbirine bağlayan başka bir asansör tarafından rahatça servis edilir ve bir koridor aracılığıyla kaptan kabini’ne doğrudan bitişiktir.

Dalgalar ve bulutlar arasında sürekli bir süspansiyon ve denge oyununda, Yat orta / büyük boy astern bir helikopter için bir helikopter pisti ve yanlarda bir Jet motoru hatırlatan hava girişleri ile çift ihale alanı ile donatılmıştır.

Teknik ekipman açısından bakıldığında, Codecasa Tersaneleri’nin amiral gemisi haline gelecek olan yeni CODECASA JET 2020 hala tamamlanma aşamasında. Bina büyük olasılıkla 2020 yılının ilk yarısında başlayacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler