HaberlerMotoryatVideo

Cruise teknelerinin geleceği Hibrid teknelerde

0

Denizin tadını çıkarmak, bir tekneye sahip olmayı bu kadar özel yapan şeydir. Kendi küçük adanızda yalnız kalma hissi, tenha bir koyun huzuru ve ufukta ilerleyen okyanus güzelliği.

Bu tekne, deniz ekosistemine benzersiz bir bağ ve bizi çevreleyen doğal dünyaya ayrıcalıklı bir bakış sunuyor. Deniz rezervlerinin bozulması ve doğal çevre, hepimizi etkileyen ve karşılaşmamız gereken bir zorluktur.

Deniz sıcaklıkları artıyor, nesli tükenmekte olan türler her zamankinden daha büyük tehdit altında ve biz bir yarış olarak, eylemlerimizin gelecek nesiller için bu gezegenin geleceğini şekillendireceği bir dönüm noktasına ulaştık.

Hibrit tekneler ve denizlerin korunması

Sürat tekneleri için daha az zararlı ve daha sürdürülebilir bir geleceğe yol açan teknoloji, özellikle hibrit ve güneş enerjisidir. Hiçbir denizci, çok fazla zevk aldıkları çevreye zarar vermek istemez ve denizde bol miktarda bulunan temiz enerji kaynaklarını kucaklamak, suya ve atmosfere salınan zararlı toksinlerin miktarını sınırlamanın kesin bir yoludur.

Denizde sınırsız bir arz var mı? evet, güneş ışığı. Güneş enerjisi teknolojisi son yıllarda oldukça gelişti ve daha erişilebilir, daha ucuz ve daha sürdürülebilir hale geldi. Çoğu tekne sahibinin teknelerini iyi havalarda kullanmayı tercih ettiği göz önüne alındığında, bir tekneye güneş panellerinin eklenmesinin mantıklı bir çözüm olduğu anlamına gelir.

Karma tahrik, daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yolu açan bir başka yoldur. Güneş panellerine benzer şekilde, akü teknolojisi de büyük bir hızla arttı ve bunun için otomotiv endüstrisine teşekkür borçlu. Dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının otomobillerimizi elektriklendirme yönündeki itici gücü, tekne dünyasında kullanılabilecek altyapı ve akü kapasitelerine önemli bir yatırım anlamına geliyor.

Bu iki teknolojik gelişme elektrik motorları ile birleştirilirse sonuç, içten yanmalı motorlara eşdeğer olmaktan çok çevreye karşı daha nazik değil, aynı zamanda gemideki motorlar için çok daha hoş olan bir güneş / elektrik aracıdır. Elektrik motorları çalıştıklarında etkili bir şekilde sessizdirler, bu nedenle gelen ve giden sessiz ankrajlar barış içinde yapılabilir ve aynı şey limana girip çıkmak için de söylenebilir.

Bir itme aracı sağlamanın yanı sıra, güneş enerjisi tesisatı, buzdolabının / dondurucunun, araç içi aydınlatmanın veya hatta klimanın olması gibi teknenin ev ekipmanını çalıştırmak için de kullanılabilir. Teknenin iç sistemlerini çalıştırmak veya gürültülü, kirletici bir jeneratör çalıştırmak için motorları çevirmeye gerek yoktur.

Özerklik düzeyiniz de artar ve akşam sahil gücüne nerede bağlanabileceğiniz konusunda endişe ederek daha az zaman harcar ve arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli zaman geçirmekten keyif alan kalabalıktan uzaklaşırsınız.

Yeşil bir gelecek

Greenline Yachts, modern tekneciliğin bu heyecan verici alanında öncülük ediyor ve 2008’den beri güneş donanımlı hibrid tekneler üretiyor. Greenline hibrid konsepti, benzer koşullarda bir benzin motorundan dört kat daha az fosil yakıt kullanıyor. Serideki her bir yat hibrid veya tam elektrikli olarak belirtilebilir. Bütçenin ne olduğu veya hangi tekne tarzının gerekli olduğu önemli değil ve Greenline sürdürülebilir itici gücün herkese açık olmasını sağlıyor.

Ortalama olarak, Greenline hibrid yolculuk için ideal olan 5 deniz mili hızında sadece 20 deniz mili boyunca elektrik gücüyle seyahat edebilir. Sadece gövdenin altına akan suyun sesi duyuluyor ve denize olan bağlantı daha saf kalıyor. Evet, bu teknoloji çevre için çok daha nazik ama aynı zamanda teknedeki herkes için de sakin bir deneyim sunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler