Motoryat

Evoy, “dünyanın en hızlı” üretim e-botunu tanıttı

0

Evoy’un yeni 150hp elektrikli dıştan takma motoru, kağıt üzerinde 40 knot hız performansını zorluyor

Elektrikli dıştan takma motor uzmanı Evoy, bu yılın ilerleyen günlerinde suya indirildiğinde dünyanın en hızlı dıştan takma e-botu olacağını iddia ettiği modelin ayrıntılarını açıkladı.

Tekne, Norveç merkezli Evoy ile Envoy’un 150hp elektrik motoru için özel olarak optimize edilmiş bir tekne inşa etmek için temel olarak 6.7 metrelik bir merkez konsol Hydrolift X-22 fiberglas gövde kullanan elektrikli tekne paylaşımlı ağ üreticisi Kruser arasındaki bir işbirliğidir.

İddia, yeni teknenin su üzerinde yaklaşık 40 deniz mili kat edeceği yönünde. Bununla birlikte, pil teknolojisinin sınırlamaları ve güçlerini boşaltma biçimleri göz önüne alındığında, tam gaz deneyimi kısa olacaktır.

Yine de temposunu yumuşatın ve Evoy, teknenin 23 knot hızla seyrederken yaklaşık bir saatlik elektriğe ve çok daha sakin bir 5.0 knot’ta yedi saate kadar seyahat süresine sahip olacağını iddia ediyor.

Hydrolift, X-22’nin altındaki gövdenin, gövdenin diğer boyutlara uyarlanabileceğini gösteren modüler bir sisteme dayandığını söyledi.

Anlaşmanın bir parçası olarak Evoy, Kruser’e elektrikli motorlar, piller, konsol ekranları, gaz kontrol sistemi ve şarj cihazı tedarik edecek.

Kruiser, Evoy’un bulut tabanlı sistemi aracılığıyla her teknenin sistemini uzaktan izleyebilecek.

Teknik Özellikler

Model: Hydrolift X-22
Boy: 6.68 metre
Beam: 2.3 metre
Ağırlık: 1500 kg
Motor: Evoy 150hp electric motor
Batarya: 65kWh
Yolcu kapasitesi: 6


Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat