Motoryat

Nautor’s Swan, 13 metrelik modeli Swan Shadow ile motoryat pazarına giriyor

0

Nautor’s Swan, Swan Shadow adlı 13 metrelik bir sürat teknesiyle motor yat pazarına ilk kez giriş yaptı.

55 knot maksimum hıza ulaşabilen Swan Shadow, Nautor’s Swan yelkenli yat DNA’sını bir motor yatına yerleştirmeyi amaçlayan Finlandiyalı tasarımcı Jarkko Jämsén tarafından tasarlandı.

Model hakkında konuşan Jämsén, “Swan performans yarış yatlarından taşınacak ana tasarım özelliklerini özümsedik ve bu motorlu tekne tasarımına dahil ettik ve “Birlikte, müşterilerin bir Swan’dan beklediği zarafetten ödün vermeden, sportif ve eğlenceli bir şey yaratmak istedik.” dedi.

Nautor’un Swan başkanı Leonardo Ferragamo, tersanenin bir süredir motorlu tekne pazarına girmeyi düşündüğünü açıkladı.

“Uzun yıllardır bir motorlu tekne geliştirmeyi düşünüyorduk, ancak sunacak gerçekten özel ve benzersiz bir modelimiz olduğunu hissedene kadar her zaman bu cazibeye direndik. Ve Swan Shadow ile olan da bu” dedi.

Swan Shadow, ana yatlarına eşlik edecek bir tekne veya tekne arayan motorlu veya yelkenli yat sahiplerine yönelik bir model.

Modelin, sahibinin bireysel taleplerini karşıladığından emin olmak için bir dizi isteğe bağlı güverte düzeni mevcut. Temel özellikler arasında bir gezinti, düz güverte ve yüzme platformuna veya passarelle’ye dönüşebilen bir kıç platform bulunuyor.

Opsiyonel çatı direkleri ve hareketli cam paneller, konukları kötü hava koşullarından korumak için kullanılabiliyor.

Tekne, bir ön kamara ve pruvada isteğe bağlı bir mürettebat kabini ile gece veya hafta sonu konaklamalara ev sahipliği yapacak şekilde ayarlanmış.

30 knot seyir hızı ve 55 knot azami hız sağlayan üç dıştan takmalı 300hp Mercury motor ile çeşitli tahrik paketleri mevcut.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat