Haberler

Gulf Craft üretimlerini durdurmayacağını açıkladı

0

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli lüks yat üreticisi olan Gulf Craft, COVID-19 dönemindeki üretim durumuyla ilgili açıklama yaptı. Firma, üretim programının çok yoğun olduğunu, bu sebeple herhangi bir şekilde üretimini durdurmayacağını açıkladı.

Haberi hazırladığımız 2 Nisan gününde Birleşik Arap Emirlikleri’nde 814 koronavirüs vakası bulunuyor. Ancak BAE yönetimi, akşamları için sokağa çıkma yasağı ilan etti ve kurala uymayanlara para cezası kesilecek. BAE içerisinde sadece mesai saatlerinde sokağa çıkılmasına izin veriliyor. Birçok şirket de evden çalışma veya eleman azaltma durumuna geçti.

Gulf Craft firması ise sadece mesai saatleri içerisinde üretimin devam edeceğini, tüm çalışanlar, işbirlikçiler ve ziyaretçiler için sağlık ve hijyen kurallarına uyarak hareket edileceği belirtildi. Ayrıca tüm çalışanların da periyodik olarak sağlık taramasından geçirildiğinin altı çizildi. Yönetim ekibinin ise evden çalışma yöntemine geçmiş durumda. Yani sadece üretim aşaması fiziksel olarak devam ediyor.

Gulf Craft, dün yaptığımız haberde Majesty 120 modelinin üretiminin tamamlanıp deniz testlerine başlandığını duyurmuştu.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler