Yelken

Infiniti Yachts ve McConaghy Boats, 32 metrelik yelkenli yat Infiniti 105’i tanıtıyor

0

Infiniti Yachts ve McConaghy Boats, Infiniti 105 adı verilen 32 metrelik yeni bir yelkenli modeli tanıtmak için bir araya geldi. İlk beş gövde, Northrop & Johnson Sean McCarter ile satışa sunulacak ve ilk teslimatın 2025 yılında yapılması planlanıyor.

Tersaneye göre Infiniti 105, Dinamik Stabilite Sistemleri (DSS) folyosu sayesinde “karşılaştırılabilir herhangi bir yattan daha yüksek performans ve konfora” ve “daha az meyil ve yalpalama”ya sahip olacak.

Süpetyat, hafif ve sağlam bir yapı sağlamak için köpük ve vakum altında kürlenen Nomex çekirdeklerin birleşimiyle ön emprenye edilmiş karbon fiberden DNV sınıfına göre inşa edilecek.

Yatta; İki yay seçeneği mevcuttur: “ırk odaklı ve ilerici bir his” için ters yay ve geleneksel, dikey yay. Ayrıca düzende özelleştirmeye (seyir veya yarışmaya uygun düzenlemeler dahil) ve gerekirse özelleştirilmiş bir yelken planına yer vardır. Varsayılan yelken planı, “yelken yapmanın bir mürettebat ordusu gerektirmemesini” sağlamak için kendiliğinden tramolalı bir ön yelken ve sabit kontrollü ana ıskota içerir.

Süperyatta, önde konumlanan tekne sahibi kabini de dahil olmak üzere üç kabinde altı kişiye kadar konaklama olanağı sunuluyor. Yatın tasarımı deniz mimarı Hugh Welbourn’a (DSS’nin öncüsü) ve iç tasarımı Design Unlimited’a aittir. Renderler, doğal ışığın “dramatik akışı” için cam üst yapının altına konumlandırılan ana salon ile çağdaş, tek renkli bir tasarım önerisini ortaya koyuyor.

Infiniti 105 ayrıca performansı artıran ve daha sığ demirleme noktalarına ve limanlara erişime olanak tanıyan hidrolik kaldırma omurgası seçeneğiyle birlikte geliyor. Taslak aralığı 5,6 ila 3,6 metre arasında, ancak bu “daha performans odaklı bir evrim” için artırılabiliyor.

Bu gelişme, McConaghy Boats’un amiral gemisi olan çok gövdeli MC115’in ortaya çıkışının ardından geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken