Yelken

ISA Yachts’ın özel 80 metrelik süper yatı ilk kez görüldü

0

Palumbo Superyachts’ın bir markası olan ISA Yachts, 80 metrelik özel yapım bir süper yatın ilk yapım içi görüntülerini yayınladı. İsimsiz projede şu anda iç donanım çalışmaları yapılıyor ve yatın teslimatının 2026 yılında yapılması planlanıyor.

ISA Yachts tarafından bugüne kadar inşa edilen en büyük yat olan bu yat, İtalyan tersanesi ile yatın dış tasarımından sorumlu Espen Øino arasındaki ilk işbirliğini temsil ediyor.

Palumbo Superyachts’ın direktörü Giuseppe Palumbo, süper yatı “şirketin uluslararası süper yat panoramasındaki varlığını güçlendiren” “avangard” bir proje olarak tanımladı.

Yatın deniz mühendisliği, Palumbo Superyachts ve İtalyan stüdyo Hydro Tec’in ortak çalışmasıdır.

Espen Øino, “Bu heyecan verici projede ISA ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sahipler deneyimli ve estetiğe karşı keskin bir bakış açısına ve gemi mimarisi konusunda bir geçmişe sahipler” dedi.

Müşteri, Parsifal Yatçılık’tan Nicholas Hidiroglou tarafından tanıtıldı ve Palumbo’da yapım aşamasında olan, uzunlukları 24 ila 80 metre arasında değişen 12 yatla bir araya geldi.

Bu projenin, içi ve dışı Enrico Gobbi tarafından tasarlanan ve 2027 yılında teslim edilmesi planlanan 80 metrelik Gran Turismo ile birlikte yapım aşamasında.

İtalyan tersanesi yakın zamanda ISA Unica 40’ı tanıttı. Yeni 40 metrelik model, uzatılmış dış güverteler ve güneşlenme alanı ile “eğlence alanı” içeren büyük boyutlu bir pruva ile karakterize ediliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken