Haberler

MB92 Group, Barcelona’daki tüm aktivitelerine devam ettiğini açıkladı

0

İspanya’nın önde gelen yat üreticilerinden MB92 Group, Barcelona ve La Ciotat’a bulunan tersanelerinin, uzun bir aranın ardından tekrar açılarak operasyonlara başlayacağını duyurdu.

İspanya’da koronavirüs rakamlarındaki artık durup her geçen gün az da olsa azalma meydana geldiği günlerde ülke yavaş yavaş geri dönmenin yollarını arıyor. İspanya yönetimi, ilk olarak bazı fabrikaların ve üretim yerlerinin katı politikalarla birlikte açılmasına karar vermişti. Henüz halk için halen sokağa çıkma tedbirleri uygulanırken ekonomik sebeplerle fabrikalara açabilirsiniz denildi.

MB92 Group da bu çağrıya uyarak tersanelerini tekrar açma kararı aldı. Firmanın CEO ve Başkanı olan Pepe Garcia-Aubert; tüm çalışanlarının, müşterilerinin ve tedarikçilerinin sağlığı ve güvenliğini her zaman birinci planda tuttuklarını, bu sebeple de zor bir karar alarak 16 Mart’ta tüm işlevlerini durdurduklarını hatırlattı. Şimdi de aşırı katı bir sağlık önlemi çerçevesinde tersanelerin tam kapasite olmasa da yeniden üretime başlayacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde, İtalya’nın sadece Ligurya bölgesi için alınan bir kararla tersanelerin ellerinde bitmiş ve teslim olmayı bekleyen süper yatları, sahiplerine teslim edebilmesine imkan tanınmıştı. Sebebi ise tersanelerin yapımı tamamlanmış yatları teslim edip ödeme alarak, evde oturan çalışanlarına ödeme yapabilmesine olanak sağlanmasıydı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler