Etkinlik & FuarHaberler

Monaco Yacht Show, Sürdürülebilirlik Merkezini tanıttı

0

Monaco Yacht Show, Sürdürülebilirlik Merkezi’ne uygun şirketleri seçmek için Water Revolution Vakfı ile işbirliğini duyurdu.

Sürdürülebilirlik Merkezi, yenilikçi veya denenmiş ve gerçek çevre dostu çözümler sunan şirketler için olduğu kadar, yatçılık dünyasına sorunsuz bir şekilde uyan sürdürülebilir alternatifler üzerinde çalışan tomurcuklanan start-up’lar için bir kuluçka merkezi durumunda. Sergi, denizcilik ekipmanı ve teknolojisine adanmış çadır olan Darse Sud’da 200m²’lik bir alana kurulacak.

Sürdürülebilirlik Merkezi, 2005 yılında başlatılan Monaco Yacht Show’un çevre dostu yaklaşımının bir parçası olarak oluşturuldu. Bu nedenle, etkinlik Monaco ve uluslararası yatçılık camiasında çevre sorunları hakkında farkındalık yaratmak için bir araç olarak hizmet ediyor.

MYS Genel Müdürü Gaëlle Tallarida yaptığı açıklamada; “MYS 2005 yılında Karbon Nötr programına katıldığında, çevre bilincini artırmaya çoktan kararlıydık. MYS daha sonra çevre dostu projelerini desteklemek için 2010 yılında Monako Vakfı Prens Albert II’ye katıldı. O zamanlar yatçılık endüstrisinin henüz “yeşil bir tavır” almaya başladığını hatırlatabilir miyim? 18 yıl önce başlayan fuarı organize ederken sürdürülebilirliğe yönelik öncü yaklaşımımız, şimdi MYS’de yeni bir özel sergiye uzanıyor. MYS, sektörün en önemli seslerinden birini oluşturuyor; bugün tamamen üstlendiğimiz bir sosyal sorumluluk payı. Bu nedenle, Sürdürülebilirlik Merkezi, Monaco Yacht Show için açık ve mantıklı bir sonraki adımdı. Çevre dostu yatçılık alternatiflerine adanmış bu yepyeni alan, Monaco limanındaki tüm gösterinin lojistiği ve düzenini kapsayacak şekilde genişletilecek olan sürdürülebilirlik programımızın bir parçası. Çevre sorunlarına somut çözümler keşfederken, katılımcılara, hizmet sağlayıcılara ve ziyaretçilere dahil olan herkese destek sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Water Revolution Vakfı İcra Direktörü Robert Van Tol işbirliği ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sürdürülebilirlik Merkezi’nin oluşturulması çok önemli bir başarıdır. Monaco Yacht Show, Water Revolution Vakfı’nın sürdürülebilirlik konusundaki uzmanlığını vurgularken, alandaki lider konumunu bir kez daha pekiştirdi. Bu nedenle, fuarın yeni sergi alanı, yatçılık dünyasına somut gelişmeler getirecek teknoloji biçimlerini sergilemek için tasarlandı. Sürdürülebilir çözümleri bulmak, doğrulamak, teşvik etmek ve ödüllendirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz, bir yandan da bunların kullanımını teşvik ediyor ve çok ihtiyaç duyulan değişimi getiriyoruz.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Etkinlik & Fuar