Listeler

Özel olarak boyanmış 10 güzel yat

0

Dünyada 24 metre ve üzeri bandında 8 binden fazla süper yat bulunuyor. Her firma tasarım olarak farklılaşmaya çalışsa da genellikle yatlar belli bir çizgiye sahip oluyor. Ancak süper yatların sahipleri bazen yatlarını elden geçirerek farklı olmaya çalışıyorlar, böylece ortaya güzel boyanmış yatlar çıkıyor. Biz de bu yatlar arasından 10 tanesini sizler için derledik.

Ipanema – 49.2 m

2016’da Mondo Marine tarafından üretilen Ipanema’nın dış tasarımı HotLab firması tarafından yapıldı.

Saluzi – 59.4 m

Austal tarafından 2003 yılında üretilen Saluzi’nin göz alıcı tasarımı, geminin sahiplerinin kendi yaratıcı ekipleri tarafından yapıldı. Saluzi’nin 32 misafir ağırlama kapasitesi bulunuyor.

Almaha 41.15 m

Peri tarafından 2011 yılında üretilen ve 25 deniz mili hızına ulaşabilen Almaha’nın bu güzel dış tasarımı Scaro Design tarafından gerçekleştirildi.

Azamanta – 55 m

Hollanda üretimi olan Azamanta’nın içi Sinot Yacht Architecture & Design, dış tasarımı ise Omega Architects tarafından yapıldı.

Queen Miri – 91.5 m

Queen Miri’nin dış tasarımı Alpha Marine ve Lally Poulias tarafından tasarlansa da Bernd Weel Design tarafından 2016 yılında elden geçirilmişti.

Go – 77 m

Türk şirketi Turquoise Yachts’ın 2018 yapımı süper yatı Go’nun turkuaz dış tasarımı H2 Yacht Design tarafından tasarlandı.

Crescent – 135 m

135 metrelik uzunluğuyla dikkat çeken, eski adıyla Thunder olan Crescent’in siyah ağırlıklı dış tasarımı Norveçli tasarımcı Espen Oeino tarafından 2018 yılında yapıldı.

JoyMe – 49.91 m

Hırvatistan yapımı yatın güzel görünümlü tasarımının sahibi Marijana Radovic ile Srdjan Djakovic.

Dardanella – 36.88 m

1998 yılında Hollanda’da Vitters tarafından yapılan teknenin muhteşem renkleri ve grafik tasarımı Vripack firması tarafından gerçekleştirildi.

Guilty – 35.3 m

35 metrelik Guilty’nin göz alan dış kaplaması Porfiristudio’dan Jeff Koons tarafından tasarlandı. 2008 yılında suya inen Guily’nin 10 kişilik misafir konaklama kapasitesi bulunuyor ve 29 deniz mili hızına ulaşabiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Listeler