Motoryat

Silent Yachts 100 Explorer yatının ilki satıldı

0

Elektrikli yat üreticisi Silent Yachts, 31 metrelik yeni amiral gemisi Silent 100 Explorer’ın ilk ünitesini sattı. Marco Casali tarafından tasarlanan ilk Silent 100 Explorer, 2023’te teslim edilecek.

Bu satışla ilgili olarak Silent Yachts’ın kurucusu ve CEO’su Michael Köhler şunları söyledi: “80 fitlik modellerimizden üçünün hızlı bir şekilde art arda satışından sonra gelen bu yeni satış, pazarın katamaranların üstün konforuna ve tahrik için güneş enerjisine olan ilgisini doğruluyor.” dedi.

Üreticinin 2021 Cannes Yatçılık Festivali’nde yeni amiral gemisi olarak tanıtılan Silent 100 Explorer, 13.62 metrelik bir kirişe ve 440 GT iç mekana sahip. Dört güverte boyunca uzanan yat, 10 knot seyir hızı ve 14-16 knot maksimum hız sağlayan güneş enerjisiyle çalışan bir mekanizma ile donatılmış.

Dünya çapında seyir yeteneklerine sahip olacak şekilde tasarlanan yat, sabit tavan boyunca monte edilmiş güneş panellerine sahip ve bu, bir touch and go helikopter pisti olarak ikiye katlanabilen bir güneşlenme güvertesini ortaya çıkarmak için dışarı kayıyor.

İnşaatçı, önceki amiral gemisi Silent 80 ile Silent 100 arasındaki önemli farkın, teknedeki ek alan miktarı olduğunu söyledi. Örneğin, Silent 80’deki 27 m2’lik süite kıyasla 51 m2 büyüklüğündeki Silent 100 Explorer’ın ana süiti bulunuyor.

Explorer 100’ün diğer bölümlerinde; sancak gövdesindeki ana güvertede beş bağımsız kabin, full beam master süit ise ön bölümde bulunuyor. Ana güvertenin kıç bölümü ise bir salon ve yemek alanına ayrılırken, açık kıç güvertede bir bar ve kahvaltı masasının yanında bir spa küveti bulunuyor. Kadırga, mürettebat odaları ve otel hizmetlerinin tümü iskele gövdesinde yer almakta.

İki gövde arasında 7,5 metrelik bir limuzin tender saklanabilirken, bir mürettebat botu ve oyuncaklar, iskele gövdesindeki yandan yükleme garajında ​​saklanabiliyor.

Yeni model hakkında açıklama yapan üretici, “Müşteriler tarafından tamamen özelleştirilebilen mevcut alanların türü, tekne sahibinin kamaraları veya büyük salonlar gibi çok daha büyük süper yatlarda bile elde edilemeyen benzersiz iç ve dış mekanlara izin verecek.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat