Motoryat

Heesen, 50 metrelik hibrit süperyat Project Oslo24’ün inşaatına başladı

0

Hollandalı tersane Heesen, Project Oslo24 adlı 50 metrelik çelik bir süperyatın yapımına başladı.

Süper yatın dış tasarımı Clifford Denn Yachts tarafından, iç tasarımı ise Luca Dini Design and Architecture tarafından kaleme alınan yat, omurga döşeme inşasını 4 Ekim’de tamamladı.

Tersane, “Son derece özelleştirilmiş” olarak tanımlanan Project Oslo24’ün Heesen’in 50 metre Çelik Sınıfı süper yatlarının platformuna dayandığını ve “deneyimli bir yatçı” tarafından yetkilendirildiğini açıkladı.

Süper yat, hem dizel motorları hem de elektrik motorlarını birlikte veya ayrı ayrı kullanan hibrit tahrik sistemine sahip olacak. Paket, aynı pervane şaftı üzerinde 135kW Danfoss elektrik motorları ile eşleştirilmiş ikiz MTU 8V4000 M63 (IMO Tier III) ana motorları etrafında toplanmış. Bu, yatın üç modelden birinde çalışmasına izin verecek. (Sessiz, Ekonomik ve Seyir modeli)

Bu gelişme, 2021 Monaco Yacht Show’da tersanenin tüm yatlarının hibrit tahrikli olacağını açıklamasından sonra geldi.

Heesen ticaret müdürü Friso Visser, “Spekülasyon üzerine hibrit yatlar inşa etmenin finansal riskini almaya cesaret eden ilk tersane bizdik ve bugün tüm yatlarımız bir seçenek olarak hibrit tahrikli olarak sunuluyor.” dedi.

Tekne sahipleri, “denizdeki yaşamlarıyla bağlantılı” bir iç mekan yaratmak için Luca Dini Design and Architecture ile birlikte çalışıyor. İç mekan; koyu, yüksek parlaklık, nervürlü canneté dokusu ve yumuşak deri ile birlikte açık mat ahşap kaplamalarla kontrast oluşturacak.

Zucker and Partner’ın temsilcisi Stefan Zucker, “Oslo24’ün sahibi ve ailesi bu projenin her yönüyle derinden ilgileniyor. Bizim için bu, onu daha da heyecan verici bir proje haline getiriyor.” dedi.

Project Oslo24, 2024’te teslim edilecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat