HaberlerMotoryatVideo

Süperyat taşıyan kargo gemisi Mallorca’da neredeyse alabora oluyordu

0

Beş süperyat taşıyan bir kargo gemisinin Palma de Mallorca limanında alabora olması önlendi.

Balearic Adaları Liman Otoritesine göre, bir elektrik arızası Super Servant 4 kargo gemisinin sancakta ağır bir şekilde listelemesine ve pazartesi sabahı “batmanın eşiğinde” kalmasına neden oldu.

Gemiyi stabilize etmek ve alabora olmasını önlemek için liman demirleme ve römorkörlerini kullanan liman otoritesi tarafından hızlıca bir acil durum planı başlatıldı.

Balear Adaları Liman Başkanlığı yaptığı açıklamada; “Gemi elektrik sistemini restore etmeyi ve sintine pompalarını çalıştırmayı başardı. Olağanüstü hal kontrol altına alındı.” dedi.

Liman yetkilileri ayrıca limanda demirli durumdaki gemilere verilebilecek olası hasarı değerlendirdiklerini söylerken hiçbir çevresel kirlilik veya yaralanma bildirilmediğini açıkladı.

DYT Superyacht Transport’tan yapılan açıklamada ise, “Yaralanma veya deniz kirliliği olmamıştır ve durumu mümkün olan en kısa sürede çözmek için tüm adımlar atılmaktadır. Mürettebatın, geminin, yatların Şu anda geminin veya yükünün hasar görüp görmediği hala belirsiz durumda” denildi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler