HaberlerMotoryatYelken

Volkswagen yeni güneş enerjili elektrikli katamaran üzerinde çalışıyor

0

Elektrikli otomobil ve e-botların liderleri, VW Group’un sahip olduğu yüksek performanslı otomobil tasarımcısı Cupra’yı da içeren bir Volkswagen ve Silent-Yachts işbirliğinde bir araya geliyor.

Silent-Yachts, Tayland ve İtalya’daki yeni tersaneleri ve 2020-21 yıllarında müşterilerine teslim edilmek üzere yapım aşamasında olan 31 güneş enerjili katamaran ile son zamanlarda ciddi yol alıyor. Bu yeni gelişme, Silent-Yachts’ı ve elektrikli tekne dünyasını, elektrikli araç teknolojisindeki ilerlemelerin elektrikli tekneciliktekilerle birleştirildiği bir sonraki aşamaya taşıyor.

Silent-Yachts’ın kurucusu Michael Köhler, 2005’ten beri emisyonsuz güneş enerjili yatlar üzerinde çalışan ve gelecek için iyi gelişmelerden başka hiçbir şey görmeyen vizyon sahibi bir kişi.

Köhler yaptığı açıklamada; “Bu heyecan verici yeni projede ortaklarımızla işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyorum. Volkswagen Grubu, elektrikli otomobil pazarındaki en gelişmiş oyunculardan biri ve eminim birlikte su üzerinde gerçekten özel bir şeyler yapabiliriz.” Dedi.

Volkswagen Silent-Yachts tekneleri modüler sistem kullanacak ve Elektrikli Volkswagens’in gövde tasarımında, iç tasarımında, paketinde ve güç aktarma sistemi özelliklerinde temel değişikliklere yol açacak.

Bir otomobil şirketinin pillerini bir teknede kullanma kavramı elbette bilinmemekte. Volkswagen başlangıçta MEB platformunu EVS için güç sağlamanın toplam optimizasyonu olarak duyurduğunda Cupra’nın tasarıma dahil olmasının nedeni bu olabilir. Açıkçası, bir teknenin tasarımı bir arabanın tasarımından farklıdır, ancak Cupra’nın MEB ve bataryayı tekerlekli kara taşıtlarına takma konusundaki deneyimi, onu pervaneli su araçlarına takarken sahip olunması gereken önemli bir bilgi olabilir.

Bu üç şirketin hepsi yaptıkları işte sınıfının en iyisi, bu nedenle sıfır emisyonlu e-mobiliteyi daha da ileri götürmek için birlikte nasıl çalıştıklarını görmek ilginç olacak. Silent-Yachts, Atlantik’i fosil yakıtlar olmadan geçebilen güneş enerjisiyle çalışan bir tekne yaptığı için zaten biliniyor. Gelecekte bizleri nelerin bekleyeceğini zaman gösterecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Haberler