Yelken

21 metrelik Persico F70 yarış yatı, suda uçmak için tasarlandı

0

Pininfarina Nautical, “su üzerinde uçmak” için tasarlanmış F70 adlı “ultra hızlı, hafif, tamamen folyolu” 21 metrelik bir yarış yatı modelini ortaya çıkardı.

Performans ve hız açısından bir “hyberboat” olarak nitelendirilen proje, Carkeek Design Partners ve Persico Marine işbirliğiyle sunuluyor ve hem yarış teknesi hem de günlük yelkenli olarak kullanılmak üzere tasarlandı.

Süper yatın, Carkeet Design Partners tarafından içi ve dışı tasarlandı ve fütüristik bir iç mekana sahip. Tam folyolama teknolojisini kullanıyor ve America’s Cup AC75 folyo kaplama monohull modelleriyle benzer teknolojiyi kullanıyor.

Pininfarina Nautical, yatın sadece 10 knot rüzgarda tam uçuş moduna ulaşabileceğini, geri çekilebilir folyoların F70’in engel olmadan yanaşmasına izin verdiğini söyledi.

Pininfarina Nautical’ın baş yat tasarımcısı Daniele Mazzon, yatı “yüksek teknolojili olduğu kadar şık” olarak nitelendirdi.

Persico Marine başkanı Marcello Persico, “Tam kapsamlı tekne yarışı performansını, tasarımda mükemmelliği ve günlük yelkenli özelliklerini entegre etmek, Carkeek Design Partners ve Pininfarina ile paylaştığımız büyüleyici bir zorluktur,” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken