Yelken

23.5 metrelik Pelagic 77: Vahşi olmak için doğdu

0

23.5 metrelik Pelagic 77, özellikle kutup denizlerinde gezinmek için tasarlanmış nadir yelkenli yat türlerinden biri.

Tekne özel ölçütlere göre tasarlanmış ve üretilmiştir: gelişmiş özerklik, kullanım kolaylığı, basit yelken planı, güvenilir araç üstü sistemler, sağlamlık ve atölye onarım istasyonu.

Uzman gemisi Pelagic Australis, yat tasarımcısı Tony Castro tarafından uzak kutup bölgelerindeki operasyonlar için tasarlandı. Alüminyum uzmanları KM Yat Yapımcıları tarafından inşa edilen Pelagic 77, 2003 yılında lansmanından bu yana Arctic ve Antarktika’da bir keşif kiralama teknesi olarak çalışan binlerce okyanus milini kapsayan bir geminin evrimidir.

Yatın kalitesini vurgulayan çarpıcı özellikleri şu şekilde;

– Çıplak alüminyum gövde ve güverte yapısı, deforme olmadan çarpık buzda navigasyona dayanacak şekilde güçlendirilmiştir.

– Sağlam alüminyum işlenmiş bir orta tahtaya sahip sağlam bir sabit salma, sığ sularda güvenli navigasyona izin veriyor.

– Çift motorlu, iyi korunmuş pervane.

– Konaklamanın önündeki bir atölye çalışması imkanı, denizde onarım yapılabileceği anlamına gelir.

– Kıç yatırmasında Hawser makaraları ve ön güvertede başka makaralar kullanılabilir.

– Kıç aynalığının üzerindeki sağlam bir portal çerçevesi, bir keşif RIB (güverte üzerinde ikinci bir RIB yerleştirilebilir) ve uydu antenini taşıyabiliyor, böylece Axxon karbon direklerine zarar verilmesi durumunda, yat navigasyon ve uydu iletişimi kabiliyetini kaybetmiyor.

– Geniş kıç salon / yemek odası / mutfaktaki dizel soba, donma sıcaklıklarıyla mücadele etmek için verimli, güvenilir ve konforlu ısıtma sağlar. Konaklama boyunca radyatörler. İnşaat sırasında, soğuk algınlığı ve yoğuşma ile mücadele etmek için izolasyona özel dikkat gösterildi.

– Bambu iç doğrama ve mobilya rahat ama dayanıklı ve bakımı kolaydır. 12 kişiye kadar konaklama kapasitesine sahip yat, hem özel kullanım hem de ticari kullanım için tasarlanmıştır.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken