Yelken

23 metrelik ilk McConaghy MC75 yelkenli katamaranın inşaatı ile ilgili bilgilendirme yapıldı

0

Üretici McConaghy Boats, 23 metrelik MC75 yelkenli katamaran serisinin ilk gövdesinde bir inşaat güncellemesi yaptı.

Süper yatta iç mekan mobilyalarının inşaatı devam ederken, gövde artık kalıptan çıktı.

Bu gelişme; tersane tarafından yapılan ve suya indirilen en büyük yat olan 23.9 metrelik MC82p’nin Temmuz 2021’de piyasaya sürülmesinden sonra geldi.

MC75, Ker Yacht Design tarafından kaleme alınan dış tasarıma sahipken, iç mekanlar İtalyan stüdyo m2atelier’den geliyor.

Tasarım hakkında konuşan m2atelier’in sahibi Marco Bonelli yaptığı açıklamada; “MC75’in iç tasarımında yer almaktan ve böyle devrim niteliğinde bir şirketle (McConaghy) çalışmaktan onur duyuyoruz.” dedi.

9,3 metrelik kirişe sahip MC75’in “apartman dairesi benzeri” açık plan iç tasarımında yemek alanı ve yürüyüş barı bulunan geniş bir salon, arka güvertede ise kanepeler ve açık havada yemek alanı yer alıyor.

“Hafif yat, su üzerinde çağdaş bir yaşam sunmak için tasarlandı. Çok sayıda tamamen geri çekilebilir pencere ve tavandan tabana cam, özgürlük algısı yaratıyor.” dedi.

MC75’in 20 knot rüzgarda 21 knot hıza ulaşacağı tahmin ediliyor. Süper yatta konaklama ise, beş ebeveyn çift kişilik kabinde toplam on misafir için olacak.

MC75’in yapımına Haziran 2021’de başlandı ve teslimat tarihi 2022 sonbaharı olarak belirlendi. McConaghy, şu anda Burgess ile birlikte satışa sunulan ikonik 42 metrelik trimaran Adastra’yı yaratmasıyla biliniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken