Yelken

29 metrelik ilk Sunreef 100 Eco satıldı

0

Polonyalı tersane Sunreef Yachts, ilk 29.3 metrelik Sunreef 100 Eco’nun satışını duyurdu. Satış, Fort Lauderdale Uluslararası Boat Show 2022 sırasında, ilk mühendislik çalışmaları halihazırda devam etmekteyken ve omurga altı ay içinde atılacak şekildeyken duyuruldu.

“Sürdürülebilir süper yat tasarımının özü” olarak tanımlanan tamamen elektrikli model, 270 kW elektrik motorları, yüksek performanslı piller ve 242,5 metrekare güneş panelleri ile donatılarak 46kWp’ye kadar güç üretecek.

Bu modelin temel özellikleri arasında, ön bölümde bir tekne sahibi süiti bulunan uzun huzmeli bir ana sedan bulunmakta. Yatın ön güvertesine geçiş yolu kasıtlı olarak dar tutulmuş ve tam mahremiyet sağlamak için yat sahibinin talebi üzerine kapatılabiliyor.

Süperyatta, elektrikli oyuncaklar ve teknelerle uyumlu hızlı şarj noktalarına sahip ikiz ihale garajları, yatın açılan korkuluklarının hemen arkasında bulunabiliyor. Avlu, elektrik ihaleleri için 45 dakikalık bir şarj süresini öngörüyor.

Yat, diğer bölümlerde “sorumlu bir şekilde tedarik edilen veya geri dönüştürülmüş kaplama malzemeleri” ile enerji tasarrufu sağlayan bir klima sistemine sahip olacak. Konaklama, spa, spor salonu, bar ve ofisin yanı sıra toplam 12 konuk için mevcut olacak.

Model, flybridge’de bir spa havuzu ile donatılabilir, ancak bir numaralı teknenin sahibi bu seçenekten vazgeçmeyi seçmiş durumda.

Basın toplantısında konuşan Sunreef başkan yardımcısı Nicolas Lapp, Sunreef’in öncü teknolojisinden gurur duyduğunu söyledi. Lapp, “Bugün yaptığımız şeyler, (diğer üreticilerin) yarın yapacağı şeylerdir” dedi.

Model, 50 Eco, 60 Eco, 70 Eco ve 80 Eco’yu da içeren tamamen elektrikli yat yelpazesine eklenecek.

Tersane ayrıca tekne şovunu 55 Open Sunreef Power adlı 16 metrelik yeni bir modeli duyurmak için kullandı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken