Yelken

30.8 metrelik özel yapım Wally 101 yelkenli yat yaz lansmanı için yolda

0

Wally, şu anda İtalya’nın Forlì kentinde yapım aşamasında olan 30.8 metrelik özel yapım yelkenli yatında bir inşaat güncellemesi yayınladı.

Wally 101, Nisan 2021’de Avrupalı bir müşteriye satıldı ve markanın Ferretti Group tarafından satın alınmasından bu yana Wally tarafından inşa edilen ilk yelkenli yat projesi oldu. Hafif sloop, Wally ve Santa Maria Magnolfi tarafından, Judel/Vrolijk’in izniyle gemi mimarisi ile Wallycento’dan ilham alan yüksek hızlı bir yarış yatı olarak tasarlandı.

İnşaat barakasından alınan son görüntüler, döşemenin döşendiğini ve yatın bu yılın yazında piyasaya sürülmesinden önce donatılma sürecinde olduğunu gösteriyor. Süperyat ilk kez Şubat 2022’de, karbon fiber gövdesi kalıbından çıkarılıp bir beşik üzerine yatırıldığında ve inşaat barakasına geri taşındığında görüldü.

Wally 101, bir karbon fiber sandviçten yapılmış ve sınıfındaki diğer yatlardan yaklaşık yüzde 20 daha hafif durumda. Kaldırma salması rüzgara karşı performansı artırmak için su çekimini 4,7 metreden 6,8 metreye çıkarıyor ve teknenin toplam ağırlığının yüzde 40’ından sorumludur.

Tamamen karbon fiberden inşa edilen Wally 101, geniş kokpitte sekiz konuk için yeterince büyük bir yemek masası bulunan açık güverte planına sahip “aile dostu bir düzen” ile tasarlanmıştır. Yatta konaklama, bir kaptan kamarasında ve iki misafir kamarasında toplam altı konuk içindir. Bir mürettebat yemekhanesi, çamaşırhane ve mutfak içeren hizmet alanında dört mürettebat için iki ebeveyn kamarası bulunuyor.

2022’deki Monaco Yacht Show’da Wally, 33,5 metrelik 110 modeli, 39,6 metrelik 130 modeli ve 45 metrelik 150 modelden oluşan üç yeni modelden oluşan yeni hafif karbon fiber Wallywind hattı hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken