Yelken

30 metrelik yelkenli yat Acaia, sekiz aylık yenilenme sürecini tamamladı

0

30 metrelik Southern Wind üretimi yelkenli yat Acaia, Palma’daki STP Tersanesi’nde sekiz aylık yoğun bir yenileme çalışmasının ardından ilk kez kiralama pazarına katıldı.

Çalışmalar Ekim 2022’de başladı ve kapsamlı bir iç yenileme, dış boya işi, yeni bir yelken takımı ve bir dizi teknik ve mekanik yükseltmeyi içeriyordu. Yat, Haziran 2023’te yaz sezonu için tersaneden ayrıldı ve Fraser ile kiralamaya müsait durumda.

Acaia, 2008 yılında altıncı SW100DS modeli olarak teslim edildi ve ağırlıklı olarak küresel seyir için tasarlanmasına rağmen, 12 deniz miline kadar etkileyici hızlara ulaşabiliyor. İnce dış profili Bruce Farr’ın eseriyken, deniz temalı şık iç mekanları, karada geçirdiği süre boyunca her ikisi de bir güncelleme görmüş olan İtalyan stüdyosu Nauta Design’a ait.

Yatta konaklama, bir full-beam master, bir büyük VIP ve iki ikiz kabin dahil olmak üzere dört kabinde sekiz kişiliktir. Ahşap paneller, büyük pencereler ve bir çift çatı penceresi sayesinde bol ışık alan ana salon da dahil olmak üzere iç mekanın büyük bölümünü kaplıyor. Tüm dış ve iç kumaşlar, çarşaflar ve döşemeler güncellendi ve yumuşak deniz mavisi yastıklarla noktalanan nötr dokuma kumaşlarla değiştirildi.

Güvertede Acaia, ikiye bölünebilen bir bimini gölgesinin altında büyük bir yemek masası ve deniz mavisi süslemeli yeni döşemeli oturma yeri olan kokpitin etrafında merkezlenmiş, uzanmak için bolca alana sahiptir. Kokpitin kıç tarafında çok sayıda güneşlenme minderi bulunurken, kıç platformu suya kolay erişim sağlar.

Süperyatta eski pillerin çıkarılması ve akıllı bir Lityum pil sistemiyle değiştirilmesi de dahil olmak üzere, yatın teknik unsurları da yenileme döneminde ele alındı. Eski elektronik sistemler, yeni dümen konsollarıyla birlikte değiştirildi ve donanımı kaldırıldı ve yelken altında gelişmiş performans sunacak şekilde önemli bir elden geçirildi. Motorları da söküldü ve sıfır saate yeniden inşa edildi.

Acaia şimdi kiralama sezonuna yeni bir ihale ve yeni bir görünümle giriyor, Palma’da olacağı ve Batı Akdeniz için uygun olacağı bu Eylül için rezervasyonları kabul etmeye hazır. Bu kış Acaia, Noel ve Yeni Yıl dahil olmak üzere müsait olacağı Karayipler’e taşınacak. Gerçek küresel kruvazör tarzında, 2024 yaz sezonunda Fransız Polinezyası’na gidecek.

Acaia, Fraser ile haftalık 55.000 €’dan başlayan fiyatlarla kiralama için sunulmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken