Yelken

37 metrelik Bayards üretimi yelkenli yat Radiance yeni sahibini buldu

0

37 metrelik yelkenli yat Radiance, satıcıyı temsil eden Fraser Palma’da Tim Carbury ve alıcıyı tanıtan Bernard Gallay Yat Brokerliği’nden Bernard Gallay ile birlikte yapılan görüşmelerle satıldı.

Hollandalı tersane Bayards Shipyard tarafından Dubois Naval Architects tarafından tasarlanan bir tasarıma göre alüminyumdan inşa edilen Radiance, hızlı bir kruvazör/yarışçı olarak 2010 yılında teslim edildi ve en son 2019’da yeniden onarıldı. Yat, bir sloop arma ile basitleştirilmiş yelken sistemlerinin dahil edilmesiyle, short-hand yelken için optimize edildi.

Süperyatın tik panellerle kaplanmış hacimli iç mekanı, tam kirişli bir ana süit dahil olmak üzere dört konforlu kabinde sekiz kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor. Tüm kabinlerde en-suite duş olanakları mevcut ve Güneydoğu Asya dokunuşları, baştan sona temel bir etki yaratıyor.

Yükseltilmiş bir salon ve mekanik olarak çalıştırılan sürgülü pencerelere sahip kokpitin üzerinde sabit bir bimini tepesi dahil olmak üzere yat iki güverteye sahip. Direğin önünde geniş bir saklama alanı ve katlanabilir bir yüzme platformu bulunuyor.

Radiance sabit bir omurgaya sahip ve bir karbon direği, Oceanfurl bomu ve Hall Spar’lardan alınan SCR sürekli kanat profili karbon donanımının yanı sıra North Sails tarafından sağlanan ana, cenova, flok ve yan yelkenden oluşan eksiksiz bir 3D kalıplanmış hafif yelken seti ile donatılmıştır. Güç altında, 540hp Caterpillar motor yelkenli yata 12 knot seyir hızı veriyor.

Radiance için 6.400.000 € isteniyordu.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken