Yelken

40 metrelik Mengi Yay üretimi yelkenli yat North Star, altı aylık onarımının ardından görüntülendi

0

BAZ Yacht Design, altı aylık onarımın ardından 40 metrelik North Star’ın iç bölümüne ilk bakışı ortaya çıkardı. Mengi Yay yelkenlisi Haziran 2023’te yeni sahiplerine teslim edilmişti.

North Star’ın onarımı, “yumuşak, yeşil-mavi eklentilere” sahip yenilenmiş, kromatik dış cepheleri ve Leica Geosystems ile güvertenin 3D taramasından sonra tasarlanıp geliştirilen yepyeni bir GRP kapalı tavanı içeriyordu.

Yatta ana salon, yeni lake tavan ve yemek alanının arkasında 3 boyutlu, “ışık efektli” bir duvarla donatıldı. Stüdyoya göre “tekne sahibinin tasarım vizyonunu tam olarak yansıtmayan” orijinal “sarımsı” kaplama duvarları kaplamak için tamamında tekstil bazlı duvar kağıdı kullanıldı. Master kabinde ayrıca yeni tasarlanmış yatak başlığı (döşemeli) ve salona benzer tarzda gri tonlu bir renk paleti bulunuyor.

Süperyattaki diğer çalışmalar arasında ana salon aydınlatmasının beş ayarlı sisteme yükseltilmesi ve konaklama birimlerindeki dolaplar ve çekmeceler için özel deri kulplar gibi daha küçük, estetik detaylar yer alıyordu.

Teknenin yeni sahibinin “daha açık alan” isteğini yerine getirmek için sabit dış mobilyaların çoğu kaldırıldı. Görüntüler, konforlu, nötr tonlu mobilyalar ve kapalı tavandaki entegre aydınlatmayı birleştiren minimalist bir estetiği ortaya koyuyor.

BAZ Yacht Design kurucu ortağı Barbaros Atal yaptığı açıklamada; “Bir hafta boyunca (yeniden teslimattan sonra) tekne sahiplerinin sonuçtan ne kadar memnun olduklarını belirten mesajlar ve fotoğraflar aldığımızda çok gurur duydum” dedi.

Swell Yachting tarafından yönetilen onarımın ardından North Star, altı ay boyunca Ege Denizi’nde yolculuk yaptı. Bilinen son konumu, yatın Aralık ayının başında Yunanistan’ın Oniki adalarının en büyüğü olan Rodos’a yanaştığını gösteriyordu.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken