Yelken

46,5 metrelik yelkenli katamaran ArtExplorer 2023’te teslim edilecek

0

Yatın yönetim şirketi Fraser’e göre, Admiral’in 46,5 metrelik yelkenli katamaranı ArtExplorer’ın 2023’te tamamlanması planlanıyor. Dünyanın en büyük katamaranlarından biri olma yolunda ilerleyen yat, yüzer sanat galerisi olarak kullanılacak.

Fraser’in proje yönetimi başkanı Laurent Bredy yaptığı açıklamada: “İnşaat, iç ve dış donatım aşamasında. Yani tüm gövde ve üst yapılar tamamlandı ve tersane, tüm sistemleri ve iç kısımları kuruyor. Ana direk bu Haziran’da teslim edilecek. Eylül ayında teslim edilecek olan tekne, ilk müze sergisini Fransa’nın güneyinde gerçekleştirecek.” dedi.

Yat, Italian Sea Group’un Marina di Carrara’daki Admiral tesislerinde inşa ediliyor. Dış ve iç tasarımı Axel de Beaufort ve Guillaume Verdier tarafından kaleme alınan yat, 17,3 metrelik etkileyici bir genişliğe sahip olacak.

Proje yönetimi Fraser Yachts tarafından yapılacak olan yatın siparişi 2021 yılında kesinleşmiştir.

Yapı hakkında konuşan Italian Sea Group kurucusu ve CEO’su Giovanni Costantino yaptığı açıklamada: “Bu proje, yelken dünyasına da yaklaşmamıza izin verecek şekilde her sınırın üstesinden gelme yeteneğimizi doğruluyor ve İtalyanlara daha ilginç büyüme olanakları sunuyor.” dedi.

Laurent Bredy yaptığı açıklamada; “Bu, bugüne kadar kariyerimde yer almaktan zevk aldığım en iddialı, yaratıcı ve geniş kapsamlı projelerden biri” dedi. “Yapı iyi ilerliyor. Axel de Beaufort ekibi ve Guillaume Verdier, gövde ve üst yapılarda görülmek için şimdiden oradalar. Karbon direği ve bomu hakkında çok konuşulan şey, yakında Lorima atölyesinden ayrılacak ve teknede monte edilmek üzere Fransa’dan İtalya’ya yolculuk yapacak.” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken