Yelken

53 metrelik Perini Navi Jasali II yenileme için eve döndü

0

53 metrelik Perini Navi yelkenli yat Jasali II, kış yenilemesi ve genel bakım çalışmalarına başlamak için ana tersanesine geri döndü.

Yenileme, Perini Navi’nin Viareggio tesislerinde tüm üretim faaliyetlerinin yeniden başlatılmasını işaret ediyor. Perini Navi markasının The Italian Sea Group (TISG) tarafından satın alınmasının üzerinden bir yıldan az bir zaman geçti.

Süperyat, Nisan 2023’e kadar Perini Navi’nin tesislerinde kalacak. Çalışmalar, genel araştırma ve bakımın yanı sıra West Coast International ile yaz kiralama sezonu öncesinde Jasali II’ye taze bir görünüm ve his verecek yatın dış tasarımının yeniden tasarlanmasını içerecek.

Çalışma, yatın kaptanı Danilo Lo Bianco tarafından denetlenecek ve TISG’nin NCA refit markası tarafından yürütülecek.

TISG’nin kurucusu ve CEO’su Giovanni Costantino yaptığı açıklamada, “Bugün burada Perini Navi tarihinin bir ikonu olan 53 metrelik Jasali II’ye, bölgeye önemli bir dönüş ve somut bir süreklilik işaretine sahip olmaktan gurur duyuyorum.” “2023 yılında, Marina di Carrara genel merkezinin ve Lamborghini 63 üretimi için Tecnomar’ın tamamen tamamlandığı La Spezia tesisinin genişletilmesini ve yenilenmesini de içeren TISG 4.2 yatırım planını tamamlayarak bu sitenin yenilenmesini ve yeniden markalaşmasını tamamlayacağız.” dedi.

1998’de lansmanı yapılan Jasali II, orijinal Perini Navi tasarımlarından birini temsil ediyor ve 50 metreyi aşan uzunluğuyla su üzerindeki üçüncü Perini Navi yatını temsil ediyor. İlk Perini Navi, 39 metrelik La Numero Uno ise 1983’te teslim edildi.

TISG tarafından satın alınmasından bu yana, Perini Navi, Malcolm McKeon tarafından tasarlanmış yeni bir yat serisi ile yol aldı ve kardeş marka Picchiotti, yeni bir Gentleman’s modelini yeniden piyasaya sürdü. Perini Navi ayrıca, satın alma işleminden bu yana 60 metrelik yelkenli Katana yatındaki üretimin iyi bir şekilde devam ettiğini bildiriyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken