Yelken

54 metrelik Baltic Yachts üretimi Pink Gin bakım çalışmaları için ana tersanesine döndü

0

53,9 metrelik yelkenli yat Pink Gin, bakım için Baltic Yachts’a giriş yaptı. Baltık’tan 2017 yılında dünyanın en büyük karbon fiber yelkenli yelkenlisi olarak teslim edilen yat, yeni sezona hazırlanmak için bir dizi kozmetik ve teknik değişikliğe tabi tutulacak.

Yattaki önemli değişiklikler, verimliliği ve performansı artırmak için “güverte geometrisinin” yeniden yapılandırılmasının yanı sıra yelken tavasının modernleştirilmesini içerecek. Yat daha sonra yıllık klas sörveyine tabi tutulacak ve dört kabinli konaklama konfigürasyonu da çeşitli iyileştirmeler görecek.

Yatın bakım periyodunun uzunluğu henüz bilinmiyor, ancak Pink Gin tamir ve bakım çalışmaları için ana tersanesini sık sık ziyaret ediyor. Judel/Vrolijk & Co ve Design Unlimited tarafından tasarlanan 325GT yat, hafif karbon yapısı sayesinde yarış pistlerinin müdavimidir ve genellikle suda pembe bir balon uçururken görülür.

Tekne sahibinin süitine eklenmiş katlanır balkonlar ve gemideki Küba sanat eserlerinden oluşan bir koleksiyon gibi özellikleriyle, teslim edildiği sırada Baltık’ın teknik olarak en gelişmiş yatlarından biriydi.

Yenileme haberi, Baltic’in Baltic 111 Raven’ını ön deniz denemeleri için folyoları olmadan suya göndermesinden sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken