Yelken

59 metrelik Vitters üretimi yelkenli yatı Maximus hangardan çıktı

0

Proje 3090 olarak da bilinen 59 metrelik Vitters yelkenli yatı Maximus, önümüzdeki haftalarda yapılacak lansmana hazırlık amacıyla hangardan çıktı.

Keççe donanımlı yelkenli yatta çalışmalar 2021 yazında başladı ve proje ilk kez Mayıs 2022’de gövdenin Hollanda’nın Zwartsluis kentindeki inşaat barakasından kısa süreliğine ayrılmasıyla gün ışığında görüldü. 59 metrelik Maximus, suya indirildiğinde 85,9 metrelik Aquijo ve 66 metrelik Anatta’dan sonra sudaki üçüncü en büyük Vitters yatı olacak.

Vitters, projenin 299 GT iç hacme sahip bir performans kruvazörü olarak tasarlandığını, tasarım ve deniz mimarisinin Germán Frers tarafından tasarlandığını doğruladı. Tersane daha sonra modeli, minimum su çekimi beş metre ve maksimum sekiz metre su çekimine sahip, ikiz dümenli ve kaldırma omurgasına sahip “koyun kılığına girmiş bir kurt” olarak tanımladı.

Yeni yayınlanan görüntülerde ortaya çıkan diğer ayrıntılar, klasik bir görünüm için aynı hizada bir güverte ve yükseltilmiş güverte evinin yanı sıra gemideyken panoramik manzaralar için etrafı saran pencereleri olan bir salonu gösteriyor.

Maximus, 2024 yılında suya düşmesi beklenen 44 metrelik hızlı seyir sloop Project 4090 ve Vripack ile birlikte tasarlanan 69 metrelik Vitters 3094 ile birlikte tersanede şu anda inşaatı devam eden üç projeden biri durumunda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken