Yelken

99 metrelik yelkenli yat konsepti DynaRig ortaya çıktı

0

Londra merkezli stüdyo coquine![design], Crystal adlı 99 metrelik DynaRig yelkenli yat konseptinin çizimlerini ortaya çıkardı. Konsept, coquine![design]’ın kreatif direktörü ve ortağı Christian Leyk tarafından yaratıldı ve Maltese Falcon ve Black Pearl gibi teknelerde görülen üç direkli DynaRig yelken sistemi ile tasarlandı. Bu, güverte üstü ve altındaki geniş alanla birleştiğinde, tasarımı konforlu transatlantik yolculuklar için ideal hale getiriyor.

Süperyatta dış bölüm, yat boyunca uzanan belirgin geometrik pencerelerle daha cesur bir duruş için akıcı kemerler ve eğriler kullanıyor. Yatta on iki konuk için konaklama, katlanır balkonlarla tamamlanmış tam kirişli bir tekne sahibi süiti ile sağlanıyor.

Crystal, diğer bölümlerinde, konukları eğlendirmek için bir şarap mahzeni, kıç yüzme havuzu ve ana ve üst güvertede geniş salon alanları ile donatılmış. Diğer önemli noktalar arasında bir beach club, spor salonu ve geniş ihaleler ve ileriye dönük oyuncaklar için garaj bulunmakta.

Crystal, doğal ışık ve stratejik gölgeleme yoluyla ‘doğayı takip etmek’ için tasarlanan çeşitli alanlar ile farklı bir stil yaklaşımına sahip. DynaRig’in uyarlanması aynı zamanda diğer geleneksel modellere göre daha fazla yelken süresi anlamına geliyor.

Alexandre Thiriat, projenin iç mekanını tasarlamak için davet edildi. Christian Leyk son zamanlarda, 49 metrelik bir keşif yatı olan Coba üzerinde çalışmakla meşguldü. Buna zıt olarak bu konsept, aile dostu olanaklarla dengelenen su altı keşfine büyük önem vermekte.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken