Yelken

Baltic Yachts’dan çevre dostu 20 metrelik çevre dostu yelkenli

0

Baltic Yachts, yarı seri üretim için 20 metrelik bir taban oluşturuyor, ilk yatın 2021’in başlarında üretici tarafından teslim edilmesi öngörülmekte. Yeni yat, en yeni çevre dostu yapı malzemelerini ve 30kW’lık bir elektrikli tahrik ünitesine sahip düşük emisyonlu bir güç paketini içeriyor. Hidrojenerasyon, güneş panelleri ve çevresel etkilerini önemli ölçüde azaltmak için sürdürülebilir, modifiye ahşap güverteler, 21. yüzyılın zorluklarını karşılamak için bir yat yansıtan özellikler arasındadır.

Baltic Yachts başkan yardımcısı Henry Hawkins “Baltic Yachts müşteri talebine tepki veriyor ve geçen yıldan bu yana bu heyecan verici Café Racer’ın detayları üzerinde çalışıyoruz, çevre dostu bir yatın teknik taleplerine uyum sağlama arzumuz ve yeteneğimiz son derece heyecan verici bir ürünle sonuçlandı.” diyor.

Baltic 68 Café Racer, olabildiğince az telaş ile yelken açabilmeniz için tasarlanmıştır. Baltık 108 Win Win’den de sorumlu olan Javier Jaudenes tarafından tasarlanan Café Racer, serin, çağdaş, lüks bir iç mekana sahip güçlü ve kullanımı kolay bir yelkenli yat.

Baltic Yachts, yat yapımı için yeni çevre dostu malzeme ve teknikler araştırmaktadır. Bu yatın gövdesini güçlendirmek ve yatın karbon ayak izini azaltmak için doğal olarak yetiştirilen keten kullanıyorlar. Teknenin gövde yapısının % 50’sinden fazlası, Bcomp ampliTex ketenini takviye olarak kullanacak ve bu da yalıtım kullanımını sınırlayarak yerden tasarruf etmemizi sağlayan mükemmel ses yalıtımı özelliklerine sahip.

Düşük emisyon

Yerel emisyonların en aza indirilmesi, Baltic 68 Café Racer’ın temel bir amacı ve yelken halindeyken serbest dönen pervanesi ile hidrojenleme yeteneğine sahip 30kW elektrik motoru, hiçbir fosil yakıt yakılmadan emisyonları neredeyse sıfır seviyesine getirir ve gürültü kirliliği oluşturmaz.

Hibrit bir araba gibi, Baltic 68 Café Racer da Lityum iyon pil bataryası ve pil kapasitesine ek olarak şarj etmek için kullanılabilen bir menzil genişleticiyle birlikte gelir. Menzil genişletici, sonunda hidrojenle çalışabilecek yüksek verimli mikro türbin teknolojisini kullanıyor ve sadece bir hareketli parça ile türbinin bakımı kolay ve düşük maliyetlidir ve o kadar küçük boyuttadır ki kolunuzun altında rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Güç tüketimini azaltma

Baltic Yachts güç tüketimini azaltmanın yollarını araştırmaya devam ediyor ve bu yatta en zorlu ev hizmetlerinden biri olan klima için % 30 oranında düştü. Baltic’in sistemi, yeniden dolaşıma giren, daha az nemli havayı temiz hava ile karıştırarak istenen klima iklimini sağlamak için gereken güç miktarını azaltır. UV filtreleri havanın bakterilerden arındırılmasını sağlıyor ve güneş panelleri sisteme pil bankasından çekilmeden eko modda güç verebiliyor.

Baltic 68 Café Racer’ın özel döşenmiş güvertelerinde, çürümeye karşı 50 yıl garantili, sürdürülebilir ve dayanıklı bir çam olan çok amaçlı modifiye ahşap kullanılır. Daha uzun süre dayanması ve zor aşınması nedeniyle, güverte kalınlığını azaltabilir ve dolayısıyla ağırlıktan tasarruf edebilirsiniz. Kullanılan LIGNIA Yat güverte malzemesi, Baltic’in sert ağaç kullanmaktan kaçınabileceği, ancak orijinal bir güverte hissini ve performansını koruyabileceği anlamına gelir.

21. yüzyıl için bir yat

Café Racer’ın konaklamasında kullanılan malzemeler, hafif, serin ve çağdaş bir konaklama sağlamak için özel duvar kağıtları, hasır ve kağıt kordon ile birleşen hafif meşe kereste ve keten kompozitleriyle eko temasına devam ediyor.

Baltic 68 Café Racer, 21. yüzyıl için bir Günlük Yelken, çevre dostu ve düşük yerel emisyonlarla harika bir yelken deneyimi sunuyor. 2020 baharında teknenin inşasına başlanacak ve teslimatın 2021 yazında yapılması bekleniyor.

Güverte Katmanları

Teknik Özellikler

Tam Uzunluk 20.18 metre
Su Hattı 19.23 metre
Draft 4 metre
Beam 5.56 metre

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken