Yelken

Ferretti Grubuna ait ilk 30 metrelik Wally 101 yelkenli yat satıldı

0

Ferretti Grubu, ilk 30,8 metrelik Wally 101 yelkenli sloopun satışını duyurdu.

Model, Ferretti Group tarafından satın alındığından beri markanın ortaya çıkardığı ilk yelkenli yat projesi olarak ilk kez Cannes Yatçılık Festivali 2019’da duyuruldu. Yat, satılan 48. tamamen özel Wally yelkenli yatıdır. Yarı özel yat, Judel / Vrolijk tarafından deniz mimarisine sahipken, dış tasarım Pininfarina ile geliştirildi.

Süper yat ikonik bir Wally tasarımının tüm “ayırt edici özelliklerini” sergilerken, aynı zamanda optimum yarış performansı için draftın iki metreden fazla uzatılmasını sağlayan Wally Magic Keel’e de sahip olacak. Düşük taslak konumu, tekne sahiplerinin tenha sığ ankrajlara erişmesine de izin veriyor.

Yeni proje hakkında konuşan Wally genel müdürü Stefano De Vivo şunları söyledi: “Ferretti Group, Wally’nin her iki ruhunu da zorluyor; yelken ve güç. Wally, tasarımıyla yelken dünyasında kendini her zaman farklı kılmıştır, ancak teknolojik dehasıyla daha da ileriye gitmiştir. Wally Magic Keel bunun mükemmel bir örneğidir.”

Wally kurucusu Luca Bassani şunları ekledi: “Yarış meraklıları için Wally 101, düzeltilmiş zamanda oldukça rekabetçi olacak şekilde handikap sistemi altında optimize edilmiş bir yattır. Ek olarak, Wally Magic Keel güvenlik ve iç esneklik açısından önemli avantajlar sunuyor.” dedi.

Tamamen karbon fiberden üretilen Wally 101, huni şeklinde cam tavanı olan “alçak bir güverte evi” ile “şık bir profile” sahip olacak.

Geniş kokpit, özellikle açık hava yaşamı için tasarlanmış ve oturma grubu, masa ve şezlonglarla döşenebiliyor.

Altı ila 12 misafir kapasiteli üç ila beş kabin içeren çeşitli iç düzenler mevcuttur. Bunlar arasında ofis, oyun odası ve spor salonu gibi üç kabin ve üç yaşam alanı, dört kabin ve iki yaşam alanı veya daha fazla misafir ağırlamak isteyenler için beş kabin bulunuyor. Mevcut her yerleşim düzeni, dört ila altı kişilik bir mürettebat için iki en-suite çift kabin için kıç taraftaki mürettebat bölmelerini içeriyor.

Ayrıca kıç garaj dört metrelik bir ihale kapasitesine sahip durumda.

Bassani, “Wally’nin orijinal ruhunu takip eden 101, basit ve kolay seyrederken hızlı performansla birlikte içte ve dışta muazzam konfor sunan bir yat,” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken