Yelken

Gresham Yacht Design 118 metrelik konseptini tanıttı

0

Gresham Yacht Design, Britannia adında 118 metrelik bir konsepti tanıttı. Ulusal amiral gemisi için bir öneri olarak öne sürülen konsept, çift yükseklikte atriyumu ve geniş sergi alanlarıyla 118 metrelik vatansever bir yelkenli yat.

Gresham kurucusu ve tasarım müdürü Steve Gresham, “Bu tasarım fikri BOAT’ın Tasarım Sempozyumu yarışması sırasında geldi. O çizim yarışmasında Project Albion adını verdiğimiz bir tasarım kaleme aldım. Bugün gördüğünüz tasarımı geliştirdiğimiz temelleri attı.” dedi.

Çevre bilincine sahip olmak adına, Gresham’ın ulusal amiral gemisi konsepti, hidrojen ihalesi ve motor altındayken hibrit güç gibi özelliklerin yanı sıra rüzgar gücünü de kullanıyor.

Yatın her iki tarafındaki iki katlı yapısal cam pencereler, panoramik deniz manzarası sunuyor ve iç bölümde, sergi alanı, balo salonu veya resepsiyon alanı olarak çift yükseklikte bir atriyum kullanılabiliyor. Ofisler ve toplantı odaları da teknede fonksiyonel alanlar sunma vizyonuyla genel düzenlemeye giriyor.

Konsept, özel etkinliklere ve özel toplantılara ev sahipliği yapmak için çok amaçlı odalar ile mümkün olduğunca çok yönlü ve bilinçli olacak şekilde tasarlanmış.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken