Yelken

Italian Sea Group, Malcolm McKeon ile Perini Navi işbirliğini duyurdu

0

Italian Sea Group (TISG), Perini Navi ve Malcolm McKeon Yacht Design arasında 56 metrelik bir ketch tasarımıyla başlayan yeni bir işbirliğini duyurdu.

Ketch, Malcolm McKeon tarafından tasarlanan, 47 ila 74 metre arasında değişen yeni bir Perini Navi yelkenli yat serisinin başlangıcını işaret edecek.

Tam seri Ocak 2023’te sunulacak ve tasarım, mümkün olduğunda modern unsurlar ve sürdürülebilir inovasyon eklerken, Perini Navi filosunun en “ikonik stilistik özelliklerini” korumayı hedefliyor.

56 metrelik model, su bağlantısını en üst düzeye çıkarmak için yumuşak hatları, geniş açık alanları ve büyük pencereleri tercih eden akıcı bir düzene sahip olacak. Bir karbon teçhizatı ve yelken planı, Perini Navi’nin yelken taşıma sistemi ile işbirliği içinde çalışacak ve yelken manevraları, flybridge’deki iki kontrol istasyonunda konsantre ve servo destekli olacak.

Yeni yelkenli yat hattı tasarımı, TISG’nin bir yıldan kısa bir süre önce satın aldığı Perini Navi markasını geliştirmede kaydettiği ilerlemeyi doğruluyor. TISG’nin kurucusu ve CEO’su Giovanni Costantino yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz aylarda, tüm Perini Navi üretimi üzerinde sıkı çalışan, yelkenli yatların tasarımında son derece uzmanlaşmış bir teknik ekip oluşturduk” dedi.

Malcolm McKeon, tasarımların “yelkenli süper yatlardaki bu ikonik isim için başarılı bir gelecek oluşturacağını. Perini’nin en tanınmış tasarım özelliklerinden bazılarını korurken, işbirliğimiz, dış tasarımın yeni bir iç düzen ve buna uygun kayda değer performans ile evrim geçirip yükseldiğini görecek.” dedi.

Costantino ayrıca, eko-yeteneklere daha fazla odaklanarak, piyasaya sürüldüğü 88 metrelik Malta Şahini kadar yenilikçi olmayı hedefleyen “yeni Malta Şahini”nin yaklaşan sunumuna da işaret etti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken