Yelken

İtalyan tersanesi Wider, Pajot’un 33 metrelik eko katamaran 110 yat konseptini üretiyor

0

İtalyan tersanesi Wider, eko katamaran yelkenli yat konsepti Catamaran 110’un yapımında Pajot Custom Yachts ile ortaklık kurdu. Bu gelişme, 33 metrelik çok gövdeli yelkenli yatın Haziran 2020’de tanıtılmasından sonra geldi.

Konsept, tasarımcı Marc Pajot’a göre bir süper yatın tüm “işlevlerini ve niteliklerini” birleştirmek için tasarlandı. Tekne ve köprü güvertesi, kompozit bir üst yapı ile eşleştirilmiş alüminyumdan inşa edilecek. Düşük sürükleme sağlayan katamaran gövdesi, iyi deniz tutuşu ve minimum mürettebatla kolay kullanım için basit yelken kullanımı ile birleştirilmiş.

14 metrelik genişlik ise 200 metrekareden fazla bir iç yaşam alanı ve flybridge’in ilerisinde ve arkasında 200 metrekareden fazla yemek ve dinlenme alanları dahil olmak üzere çok sayıda açık hava eğlence alanı sağlıyor.

Teknede konaklama ise, özel dış erişimli kıç VIP kabini ve ana güvertede 22 metrekarelik panoramik bir ana kabini ve yine özel dış erişimi olan toplam 12 misafir için olacak. Mürettebat konaklaması, misafirlerden ayrı geniş bir mutfak ve manevra alanlarının yanı sıra dört kişilik bir personel için.

Katamaran diğer bölümlerde ise, ana güvertede bir jakuziye ve kıçta ters akıntı yüzme havuzuna ve Williams 625 botu için depolama alanına sahip.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken