Yelken

Korkunu yen. Hayalini yaşa!

0

Hep denizleri dolaşan yabancı YouTuber’lara bakıp imrenmişizdir. Ama artık bizim de yerli bir denizci YouTuber’ımız var. Fahrettin Eroğlu nam-ı diğer Faho Kaptan.

Emekli bir astsubay olan Fahrettin Kaptan, 4 yıl önce bir yelkenli alarak hayalini gerçekleştirmiş ve başka birçok insana da ilham vermek amacıyla “Korkunu yen, hayalini yaşa” YouTube kanalını hayata geçirmiş.

Meksika’nın Isla Mujeres Adası’nı kendisine karargâh yapan Fahrettin Kaptan, Karayip denizi ve çevresini gezerek bizlere çok keyifli video’lar hazırlıyor.

Kendi kelimeleriyle YouTube kanalını şöyle tarih ediyor Fahrettin Kaptan: “Amerika’dan çok küçük bir bütçeyle aldığım eski bir yelkenliyi olabildiği kadar tamir ettim. Bazen yolda bulabildiklerimle ama genelde yalnız başıma Karayipler denizinde (Orta Amerika) yelkenle seyahat ediyorum. Yüklediğim videolar gezdiğim yerlerde çekilmiş kısa videolardır. Amacım, olabilirliği göstermektir. Bunun dışında herhangi bir özel mesaj içermemektedir.”

Denizcilere de şu tavsiyelerde bulunuyor Fahrettin Eroğlu: “Size tavsiyem, hayaliniz istediğiniz bir hayatı yaşamaksa, ertelemeyin ve eksiklere rağmen hemen başlayın. Unutmayın zaman dünyadaki en önemli şey ve akıp gidiyor.”

Keyifli kanalını takip etmek için; https://www.youtube.com/user/fahoeroglu/

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Yelken