Motoryat

Lynx Yacht, YXT ailesini iki yeni YXT34 ile genişletiyor

0

Hollandalı süper yat üreticisi Lynx Yacht, YXT ailesini iki yeni YXT34 modeliyle genişleyeceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Crossover serisini duyuran ve bizim de haberini paylaştığımız firma, bu sefer iki yeni modelini daha gün yüzüne çıkardı.

33.8 metrelik Bernd Weel Design firması tarafından tasarlanan Lynx YXT34 yatının bir seriye dönüştürüldüğü ve bu seriye iki yeni model olan YXT34 Plus ve YXT34 Sport’un eklendiği açıklandı.

YXT34 Sport modeli, çok daha fazla spor oyuncaklarını ve ekipmanlarını taşımak için yere sahip. Daha önceki modele göre güverte kısmı, taşıma amacıyla kullanılabiliyor. Ayrıca 15.2 ton ağırlık kaldırabilen bir küçük vinç de bu modelde bulunuyor.

Plus modeli ise motor kısmının yanında 62 metrekarelik spor salonu ve ekipman deposu barındırıyor. Bu odanın en alt kısmı, yani yatın arka kısmındaki denize en yakın bölümünde kayar kapıyla girişi bulunuyor. Panoramik cam ile de spor yapanların deniz seviyesinde bir bakış açısı bulunuyor. Ayrıca en alt kısımda bulunmasının ve kayar kapı olmasının sebebi, spor sonrası hızlıca hiçbir basamak çıkmadan ya da bir yer tutmadan denize atlanabiliyor olması.

Her iki versiyon opsiyon olarak helikopter pisti ve jetski alanıyla sunuluyor. Lynx YXT34 ikiz Caterpillar C32 motoruna sahip ve 17 knot hıza kadar ulaşabiliyor. Ekonomik modda ise 10 knot hızda seyrediyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat