Motoryat

Custom Line Navetta 30’dan yeni ayrıntılar yayınlandı

0

Ferretti Group’un yeni Custom Line modeli 28.43 metrelik Navetta 30 hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı yayınladı.

Model ilk kez 48.7 metre Navetta 48 ile birlikte ticari ticaret müdürü Stefano de Vivo tarafından geçen yıl Fort Lauderdale Uluslararası Tekne Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra piyasaya çıktı.

Her iki yat da, Citterio-Viel stüdyosu iç mekan tasarımı ve Filippo Salvetti dış tasarımı işbirliği ile tasarlandı.

2020/21 sezonunun sonbahar Boat Show prömiyere bağlı olarak, Navetta 30’un 7.31 beam, 2.2 metre draft uzunluğu bulunuyor ve büyük bir güneşlenme güvertesi dahil olmak üzere yat üç güverte içeriyor.

Salvetti’nin dış tasarımı, gövde ve üstyapıda büyük camlı pencereler ile geniş alanlar içeriyor. Teknede konaklama, ana güvertedeki tekne sahibinin süitinde ve dört VIP kabininde toplam 10 misafirlik konaklama alanı mevcut. Mürettebat bölümleri ise alt güvertede bulunuyor.

Citterio-Viel’in iç tasarımı iki ruh halini yansıtıyor; ahşap ve doku. Her ikisi de kıvrımlı mobilyalar ve pencere çerçeveleri ile “geleneksel denizcilik” temasını takip ediyor.

Salvetti, yeni modelin “klasik cazibeleri asla eskimeyen çekici, zarif bir tasarımla cömertçe harmanlayacağını” söyledi.

Yat, azaltılmış yakıt tüketimi için dalga delici yepyeni bir gövdeden üretiliyor. Sonuç olarak, Florida’da de Vivo, günün sonunda sayılara bakan arkadaşları memnun edecek bir yat üretiyoruz diyor.

Yatın motor gücü 14 knot maksimum hız ve 10 knot 1000 deniz mili menzili için MAN i6800CR 800HP motorlardan geliyor.

Yeni proje hakkında konuşan de Vivo yaptığı açıklamada “Yeni Navetta neslinin büyük başarısından dolayı, her yeni projenin bir başyapıt gibi sansasyonel bir şekilde ortaya çıkmasını istiyoruz. Navetta 30 bu gereksinimi karşılamak ve sahiplerine ve misafirlerine eşsiz bir refah sunma arayışını karşılayacak” Dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat